Trwa ładowanie...
ycipk-15bygv

Smaczna i zdrowa woda. Tańsza niż ta ze sklepu i lepsza dla środowiska

Na temat spożywania wody istnieje wiele opinii, które raz kończą jako mity, innym jako sprawdzona wiedza. Nie ma jednak wątpliwości - organizm bez niej nie przetrwa. Zamiast przynosić do domu ciężkie butelki, wypróbuj domowe filtrowanie wody, które ma same zalety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Regularne nawadnianie organizmu nie musi oznaczać kupowania butelek z wodą
Regularne nawadnianie organizmu nie musi oznaczać kupowania butelek z wodą (iStock.com)
ycipk-15bygv

Kranówka lepsza niż mineralna
Jakiś czas temu można było usłyszeć opinię, że wodą z kranu można się zatruć. To było paręnaście lat temu, kiedy infrastruktura wodna nie była rozwinięta w zaawansowanym stopniu, a o normach prawnych dotyczących tej kwestii mogliśmy jedynie pomarzyć. W dzisiejszych czasach sprawa wygląda zupełnie inaczej. Szczególnie większe miasta przykładają ogromną uwagę do jakości wody, którą jego mieszkańcy mają w kranach. Można swobodnie ją pić, a jakością nie odstaje od tej, którą znajdziemy w butelkach supermarketów.

ycipk-15bygv

O ile nie kupujesz w nich leczniczej wody o specjalnych właściwościach, zwykła woda w butelkach nie różni się od tej, którą możemy pobrać z własnych kranów. Dodatkowym minusem takiej praktyki jest bezsensowne zaśmiecanie środowiska. Jeśli pijesz dziennie zalecane 1,5 litra wody, w śmieciach ląduje duża butelka. Mnożąc to przez liczbę dni i ludzi, którzy działają podobnie - statystyki nie wyglądają dobrze. Tym bardziej nie widzimy powodów, by pić butelkowaną wodę.

iStock.com
Podziel się
ycipk-15bygv

Gotowana czy "surowa" woda?
Parędziesiąt lat temu gotowanie wody faktycznie usuwało z niej niepotrzebne bakterie, których tak nadal się obawiamy. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach po podgrzaniu wody praktycznie nic się nie zmienia. Jedynie temperatura jest wyższa i musimy czekać, aż woda ostygnie, żebyśmy mogli się jej napić. Po co zatem marnować energię, jeśli nie robimy herbaty lub kawy? Chłodna woda z kranu sprawdzi się równie dobrze i będzie smakować lepiej niż przegotowana.

iStock.com
Podziel się

Co daje filtrowanie wody?
Domowe filtrowanie wody jest bajecznie proste. Wystarczy odpowiedni dzbanek i wymienny filtr, który usuwa z wody niepotrzebne substancje. Za pomocą filtra przede wszystkim pozbywamy się z wody chloru, który sprawia, że woda nie smakuje zbyt dobrze. Jego ilość jest niewielka i pochodzi z wodociągów. Chlor nie wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, jednak jeśli chcesz cieszyć się perfekcyjnym smakiem, od razu poczujesz różnicę.

ycipk-15bygv

Świat byłby o wiele lepszy bez zabrudzeń na kubkach po kawie i herbacie oraz kamienia osadzającego się w czajniku. Filtr zmniejsza twardość wody, czyli częściowo usuwa z niej wapń i magnez. Substancje te są korzystne dla naszego organizm, dlatego filtry nie pozbywają się ich w całości. Poza tym picie filtrowanej wody jest kilkunastokrotnie tańsze, niż wybieranie tej sklepowej. Zyska na tym twoje zdrowie, samopoczucie i portfel. Raz zakupiony komplet filtrów i dzbanek starczą na długo, a ty i cała rodzina będziecie mogli cieszyć się smakiem czystej i zdrowej wody. Same plusy!

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-15bygv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15bygv

ycipk-15bygv
ycipk-15bygv