WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Rozpal ognisko, gdzie tylko chcesz. Poznaj urok przenośnego paleniska

Nie ma nic przyjemniejszego, niż ogrzanie się przy ogniu w chłodniejszy wieczór. Pomijając kominek, przez cały rok możesz korzystać z zewnętrznego paleniska ogrodowego. Zobacz, jaki wybrać i czym kierować się podczas zakupu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palenisko uprzyjemni spędzanie czasu na dworze
Palenisko uprzyjemni spędzanie czasu na dworze (Shutterstock.com)
WP

Rozpal ogień tam, gdzie tylko chcesz
Wybór miejsca na stałe ognisko może być niesamowicie trudny. Poprawna jego organizacja oznacza całkowite zrujnowanie w tym miejscu trawnika, a nawet usunięcie dla bezpieczeństwa pobliskich roślin. Na szczęście istnieje świetna alternatywa - paleniska ogrodowe. Coraz decydują się na nie osoby, które nie mogą lub nie chcą poświęcać sporego kawałka terenu na ognisko. Palenisko ogrodowe ma wiele zalet, które przekonują do jego zakupu. Dzięki niemu możesz rozpalić ogień wszędzie tam, gdzie nie grozi to pożarem. Jest mobilne, więc możesz umieścić je na trawie czy na tarasie, bez obaw o uszkodzenia. Palenisko możesz z łatwością zabierać na wycieczki, gdzie z przyjemnością rozpalisz ogień i miło spędzisz czas.

Rodzaje palenisk ogrodowych
Paleniska, które możemy znaleźć w ofertach sklepów, różnią się od siebie stylem i materiałem. Projekty palenisk różnią się od siebie, dzięki czemu możemy je dopasować do stylu, który lubimy najbardziej. Do wyboru mamy zazwyczaj metalowe wersje z dużą misą, gdzie umiejscawiamy drewno. Misa zazwyczaj stoi na nóżkach - jest to najprostsze palenisko, które spodoba się miłośnikom minimalistycznych rozwiązań. Inną możliwością są paleniska w formie kosza, w którym pali się drewno. Sam kosz może być prosty lub posiadać ozdobne elementy metalowe, które urozmaicają jego wygląd. Takie palenisko pięknie ozdobi ogród i sprawi, że stanie się on bardziej stylowy. Modele różnią się od siebie także kolorem. Choć najczęściej spotykanymi są te w odcieniach czerni i grafitu, w ofertach sklepów możemy znaleźć także rude i ceglane oraz szare.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Materiał i rozmiar paleniska
Jeśli decydujesz się na zakup paleniska ogrodowego, zawsze przeanalizuj jego opis. Najwytrzymalsze paleniska wykonane są z żeliwa i metalu. Szukaj modeli, które mają ochronę przeciwkorozyjną, która zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych, ciężkich do usunięcia, rdzawych plam. Żeliwo i metal są wytrzymałe i umożliwiają zalanie bardzo rozgrzanego ogniska zimną wodą bez obaw o uszkodzenie lub osłabienie paleniska. Kwestią wartą przemyślenia jest także rozmiar paleniska. Średnice palenisk są bardzo zróżnicowane, dzięki temu każdy znajdzie ten najlepszy dla siebie. Jeśli palenisko ma być niewielkie i mieścić się na tarasie, z powodzeniem wystarczy takie o średnicy około 40 centymetrów Jeśli planujesz wynosić je na trawę, a przy ognisku może siedzieć więcej osób, wybierz to o średnicy 60 centymetrów i więcej. W takiej misie zmieści się więcej drewna, które ogrzeje wszystkich korzystających z użyteczności i uroku paleniska.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP