Trwa ładowanie...
dnyx0x6

Przepis na udane przyjęcie ogrodowe. Co musisz postawić na stole?

Po miesiącach siedzenia w domu i wyglądania przez okno w poszukiwaniu znaków nadchodzącej wiosny wreszcie możemy swobodnie spędzać czas na zewnątrz. To idealny moment, by przygotować przyjęcie na świeżym powietrzu. Co warto przygotować i jak ozdobić stół i otoczenie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kilka szczegółów od razu sprawi, że przyjęcie będzie udane
Kilka szczegółów od razu sprawi, że przyjęcie będzie udane (iStock.com)
dnyx0x6

Odpowiedni stół i krzesła

Szykując wiosenne lub letnie przyjęcie, które ma umożliwić cieszenie się piękną pogodą i czasem spędzonym z bliskimi, potrzebujesz większego i wygodnego stołu, przy którym będzie mogła zasiąść większa grupa osób. Jeśli chcesz, by stół na stałe zajmował wyznaczone miejsce na tarasie lub w ogrodzie, zadbaj, by był wykonany z dobrej jakości materiałów odpornych na warunki zewnętrzne. Dobrze zaimpregnowane drewno lub estetyczny plastik to gwarancja, że przez wiele lat stół będzie wyglądał jak nowy.

Krzesła do niego z kolei mogą przybierać różne formy, a ich wygląd dopasuj do stylu domu lub tarasu, a także do swoich upodobań. Możesz wybrać wygodne fotele, krzesła składane, a nawet ciekawą ławkę, która przywiedzie na myśl modne stoły piknikowe.

Ozdoby stołu

Jedną z najbardziej przyjemnych czynności, którą zawsze wykonujemy zanim przybędą goście, jest ubieranie stołu. Dopasowany obrus, piękne serwetki oraz ulubiony komplet talerzy i sztućców od razu wprowadzają w odpowiedni klimat. W przypadku samego stylu masz do wyboru wiele możliwości. Możesz zdecydować się na gładki obrus i wyraziste serwety lub talerze we wzory. Jeśli z kolei posiadasz gładkie talerze, masz pełne prawo zaszaleć i wybrać tekstylia w intensywnym kolorze lub w odpowiedni deseń.

Shutterstock.com

Tace

Ozdoby ozdobami, nie zapomnij jednak o tym, by ułatwić sobie pracę. Ciągłe krążenie pomiędzy stołem a kuchnią nie jest wygodne, a przecież najwięcej czasu zawsze chcesz spędzić ze swoimi gośćmi. Aby przyśpieszyć transport dań i łakoci na stół, wyposaż swoją kuchnię w stylową tace. Ta pomoże ci nie tylko zanieść herbatę czy kawę, ale także łatwiej wymienisz talerze i posprzątasz, kiedy przyjęcie dobiegnie końca.

Serwowanie potraw

Większość dań, które będziesz układać na stole, powinna być umieszczona we właściwych naczyniach. Słodkości również muszą mieć na stole swoje wyjątkowe miejsce. Zaopatrz się piękną paterę, na której możesz położyć niemal każdy deser. Możesz wybrać kilkupiętrowy model i na każdym poziomie umiejscowić inny przysmak, albo zdecydować się na klasyczny model na nóżce, który pozwoli deserowi królować nad całym stołem. Jeśli z kolei chcesz podać słone przystawki, możesz wybrać ozdobną drewnianą deskę lub kamienny talerz do serwowania serów, marynowanych grzybków czy oliwek.

123RF

Podać coś do picia?

Równie ważne jak talerze są szklanki oraz dzbanki, w których podasz wcześniej przygotowane napoje. Zadbaj o to, by szklanki były z dobrej jakości szkła i pasowały do siebie nawzajem. Porządne szkło wytrzyma lata i będzie służyć ci podczas wielu okazji. Oferty sklepów zawierają wiele różnych modeli różniących się od siebie kształtem i fakturą, więc z pewnością znajdziesz coś, co będzie dla ciebie odpowiednie. Podczas przyjęcia potrzebujesz także dzbanka, który z chęcią postawisz na stole. Każdy z gości naleje sobie tyle napoju ile chce, a ty zaoszczędzisz czas na bieganie do kuchni i uzupełnianie zawartości szklanek.

Zadbaj o nastrój przyjęcia

Sam stół i smakowite potrawy to nie wszystko - zapraszając gości zadbaj także o sam nastrój spotkania. Aby było udane, powinno cechować się luźną atmosferą i cenną przytulnością. Przypilnuj, żeby goście wygodnie siedzieli, mieli do dyspozycji poduszki czy koce, które mogą przydać się po zmroku. Ciekawym pomysłem jest też rozwieszenie świetlnej girlandy nad stołem, która pozwoli, by spotkanie się przedłużyło nawet do późnych godzin. Miękkie światło delikatnie oświetli blat i gości, nie będąc jednocześnie ostre i nieprzyjemne. W sklepach znajdziesz modele podłączane do gniazdka lub takie, które zasilane są energią słoneczną czy bateriami.

Shutterstock.com
dnyx0x6

Podziel się opinią

Share

dnyx0x6

dnyx0x6