Trwa ładowanie...
ycipk-2oy7dh

Przedłuż świeżość ulubionego pieczywa. Wybraliśmy piękne chlebaki

Jeden gadżet sprawi, że na blacie będzie panował porządek, pieczywo dłużej będzie świeże, a kuchnia zyska stylowy wygląd. Sprawdź, czym się kierować podczas zakupu chlebaka, by służył ci wiele lat i pasował do wystroju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chlebak może nadać styl każdej kuchni
Chlebak może nadać styl każdej kuchni (Now Designs)
ycipk-2oy7dh

Rozmiar chlebaka
Rodzajów, kształtów i rozmiarów chlebaków jest tyle, że jego zakup może nie być prosty. Przede wszystkim zastanów się nad rozmiarem. Przeanalizuj, ile pieczywa zużywasz dziennie i ile miejsca zajmuje w szafce. Zależne jest to od wielkości twojej rodziny - domach, w których mieszka wiele osób, potrzeba dużo więcej miejsca na pieczywo niż tam, gdzie urzęduje jedna osoba. Drugą ważną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupu chlebaka, jest ilość miejsca na blacie. Jeśli kuchnia jest niewielka, a blat służy do przygotowywania potraw, nie możesz odebrać sobie swobody gotowania. Mała kuchnia zmieści najwyżej niewielki chlebak, w którym przechowasz bochenek chleba i kilka bułek.

ycipk-2oy7dh

Styl chlebaka
Miłośnicy urządzania wnętrz i wszyscy ci, którym zależy na harmonijnej aranżacji, przywiązują ogromną uwagę do wyglądu każdego elementu swojego domu. To bardzo ważne, by przestrzeń, w której spędzamy czas, była dopasowana do naszego gustu. Także chlebak niedopasowany do wystroju pomieszczenia będzie zaburzał wygląd kuchni. Jeśli jej wnętrze jest urządzone w stylu minimalistycznym, postaw na proste formy i stonowane barwy. Rustykalne wnętrze urozmaicisz za pomocą ozdobnego chlebaka, a klasyczne polubi się z tym tradycyjnym, drewnianym. Jeśli z kolei twojej kuchni brakuje charakteru, ale nie masz budżetu na duży remont, wykorzystaj chlebak w intensywnym lub ciemnym kolorze, obok którego nie można przejść obojętnie.

Materiał, z którego wykonany jest chlebak
Dostępne w ofertach sklepów chlebaki różnią się od siebie także tworzywem, z którego są wykonane. Najbardziej popularne są te wykonane z drewna, jednak nie wszystkim odpowiada ich wygląd i trwałość. Drugą kategorią są modele z plastiku, które lepiej znoszą bliskość wody i ewentualne zabrudzenia. Metal i stal nierdzewna to kolejna kategoria, która różni się od wyżej wymienionych również ceną. Ciekawym rodzajem chlebaków są te wykonane z ceramiki lub porcelany - pasują do kuchni w klasycznym stylu, jednak sam chlebak jest narażony na uszkodzenia. Jest ciężki, ale delikatny i warto postawić go w miejscu, w którym bezpośrednio nie przygotowujemy dań.

ycipk-2oy7dh
123RF
Podziel się
ycipk-2oy7dh
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oy7dh

ycipk-2oy7dh
ycipk-2oy7dh