Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Prosty montaż z blachodachówką panelową TIGRA

Dach pokryty blachodachówką to nie jest już kompromis cenowy. Inwestorzy często decydują się na ten materiał ze względu na założenia projektu. Stal wysokiej jakości z trwałą powłoką ochronną jest materiałem na dziesiątki lat. Producenci pokryć dachowych stale rozszerzają swoją ofertę, dzięki czemu wybór jest naprawdę duży – nie tylko spośród kształtów, ale także rodzaju powłok, kolorystyki oraz sposobu montażu. Na szczególną uwagę zasługują blachodachówki panelowe. Co je wyróżnia?

Share
blachodachówka panelowa TIGRA Blachy Pruszyński
blachodachówka panelowa TIGRA Blachy Pruszyński Źródło: materiały partnera, fot: GRZEGORZ WINIARSKI
d472vbj

Dedykowane są przede wszystkim do budownictwa jednorodzinnego ze względu na wytrzymałość i ekonomiczność. Jednakowe arkusze są niedużych rozmiarów, dzięki czemu są łatwe w transporcie i składowaniu. Nie sprawiają także trudności w montażu. Blachodachówki są wykonane szczegółowo, dlatego możemy liczyć na wykończenie na najwyższym poziomie.

Blachodachówki panelowe w stylowym wydaniu

Producenci wyrobów budowlanych posiadają ogromny wachlarz pokryć dachowych. Stale śledzą zmieniające się trendy, dlatego też stale pojawiają się nowe kształty. Ciekawą propozycją wiosenną 2021 jest blachodachówka panelowa TIGRA firmy Blachy Pruszyński. Wyjątkowa ze względu na oryginalne i nieoczywiste przetłoczenia. Jest to zasługa licznych przetłoczeń. Najwyższe elementy to trapezowe elementy, które oddzielają niemalże płaskie prostokąty, tworząc charakterystyczny wzór "tabliczki czekolady". Prostokąty posiadają dodatkowe przetłoczenie tzw. nanofalę. Jest to drobny wzór falisty, który ma na celu wzmocnić panel i poprawić jego sztywność. Jest on jednak na tyle dyskretny, że z daleka wygląda na całkiem płaski. Dzięki temu blachodachówka wpisuje się w minimalistyczne trendy. Modułowa forma i symetryczność panelu zapewnia szybki i prosty montaż. Nie jest to jedyna propozycja firmy. Pośród blachodachówek panelowych znajdziemy wzory tradycyjne jak OPTIMA, ale również nowoczesne (PŁASKA i PŁASKA PLUS) czy o charakterze regionalnym - REGLE. Pokrycia dachowe dostępne są w urozmaiconej kolorystyce – nie musimy się ograniczać do odcieni szarości. Blachodachówka w ciekawym kształcie elegancko wykończy bryłę dachu, nadając charakteru tradycyjnego lub nowoczesnego. "Panelówki" nadadzą się na proste dachy (jedno- i dwuspadowe), ale również sprawdzą się na wielopołaciowych konstrukcjach.

Wysoka jakość blachodachówek

Blachodachówka panelowa FIORD firmy Blachy Pruszyński materiały partnera
Blachodachówka panelowa FIORD firmy Blachy Pruszyński Źródło: materiały partnera, fot: Photographer:Daniel_Mlodzikowski

Wygląd dachu to jedno. Najważniejsza jest jednak jej trwałość. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materiału ze sprawdzonego źródła. Proponowane przez producentów gwarancje wahają się od 15 do nawet 60 lat. Taka rozbieżność najczęściej wynika z procesu technologicznego i jakości materiału. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na grubość stalowego rdzenia. Standardem wśród blachodachówek jest arkusz stali o grubości 0,5 mm. Cieńsze blachy nie powinny być stosowane jako pokrycia dachowe. Równie ważny w tym wypadku jest rodzaj powłoki ochronnej. Nasz wybór najczęściej sprowadza się do dwóch lakierów – poliestrowego i poliuretanowego. Zapewniają odporność na korozję i promieniowanie UV, a także są wytrzymałe na odkształcenia. Blachodachówki są całkowicie wodoodporne, a więc nie nasiąkają wodą, przez co nie stają się cięższe podczas deszczu. Również ich gładka powierzchnia usprawnia zsuwanie się śniegu z dachu.

Dlaczego panelówka?

blachodachówka panelowa MODUS z podbitką TP7 Blachy Pruszyński materiały partnera
blachodachówka panelowa MODUS z podbitką TP7 Blachy Pruszyński Źródło: materiały partnera, fot: Grzegorz Winiarski

Blachodachówki panelowe to arkusze dwumodułowe o jednakowych wymiarach i kształtach. Podczas składania zamówienia potrzebna nam będzie tylko powierzchnia krycia dachu. Na tej podstawie doradca handlowy wyznacza odpowiednią ilość paneli potrzebną do montażu dachu. Blachodachówki panelowe najczęściej są dostępne od ręki na magazynie producenta, co znacznie przyspiesza cały proces budowy. Nie będziemy mieli również problemów z dokupieniem arkuszy, a także z oddaniem nadwyżki. Zapakowane panele z łatwością przewieziemy na miejsce montażu w niedużych paczkach na europaletach. Jedna standardowa europaleta zmieści materiał na średniej wielkości dach. Montaż przebiega sprawnie – wystarczy dwóch dekarzy do pracy, ponieważ panele są lekkie i poręczne. Arkuszy nie trzeba przycinać – wystarczy podłożyć moduł pod już ułożony element o odpowiednią liczbę fal. Takie pokrycie dachowe zapewnia minimalną liczbę odpadów (najczęściej 5% materiału nawet przy skomplikowanych połaciach.

Artykuł sponsorowany
d472vbj

Podziel się opinią

Share
d472vbj
d472vbj