Trwa ładowanie...

Pieczywo będzie dłużej świeże. Zmień sposób przechowywania

Jeden gadżet sprawi, że na blacie będzie panował porządek, pieczywo dłużej będzie świeże, a kuchnia zyska stylowy wygląd. Sprawdź, czym się kierować podczas zakupu chlebaka, by służył ci wiele lat i pasował do wystroju.

Pieczywo będzie dłużej świeże. Zmień sposób przechowywaniaŹródło: iStock.com
d2j9krc
d2j9krc

Koniec z okruszkami i twardym pieczywem

Każdy miłośnik perfekcyjnie wypieczonego, jeszcze ciepłego chleba z chrupiącą skórką i bułeczek idealnych do porannych kanapek zna zawód, kiedy kupione dzień wcześniej pieczywo nie nadaje się do jedzenia. Produkty kupione w sklepach często szybko twardnieją i stają się nieapetyczne. Kluczem do przedłużenia ich świeżości jest odpowiednie przechowywanie pieczywa. Sprawa nie jest jednak prosta - wypieki nie mogą mieć całkowicie odciętego powietrza, ale również nie mogą leżeć zupełnie na wierzchu. Kompromisem będzie przechowywanie ich w specjalnym chlebaku, który stworzy dla nich idealne warunki i sprawi, że dłużej będą prezentować się smakowicie. Dodatkowym plusem zakupu chlebaka jest fakt, że blat kuchenny zyska nieprzeciętną, a jednocześnie przydatną i designerską ozdobę.

Rozmiar chlebaka

Rodzajów, kształtów i rozmiarów chlebaków jest tyle, że jego zakup może nie być prosty. Przede wszystkim zastanów się nad rozmiarem. Przeanalizuj, ile pieczywa zużywasz dziennie i ile miejsca zajmuje w szafce. Zależne jest to od wielkości twojej rodziny - w domach, w których mieszka wiele osób, potrzeba dużo więcej miejsca na pieczywo niż tam, gdzie urzęduje jedna osoba. Drugą ważną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupu chlebaka, jest ilość miejsca na blacie. Jeśli kuchnia jest niewielka, a blat służy do przygotowywania potraw, nie możesz odebrać sobie swobody gotowania. Mała kuchnia zmieści najwyżej niewielki chlebak, w którym przechowasz bochenek chleba i kilka bułek.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Styl chlebaka

Miłośnicy urządzania wnętrz i wszyscy ci, którym zależy na harmonijnej aranżacji, przywiązują ogromną uwagę do wyglądu każdego elementu swojego domu. To bardzo ważne, by przestrzeń, w której spędzamy czas, była dopasowana do naszego gustu. Także chlebak niedopasowany do wystroju pomieszczenia będzie zaburzał wygląd kuchni. Jeśli jej wnętrze jest urządzone w stylu minimalistycznym, postaw na proste formy i stonowane barwy. Rustykalne wnętrze urozmaicisz za pomocą ozdobnego chlebaka, a klasyczne polubi się z tym tradycyjnym, drewnianym. Jeśli z kolei twojej kuchni brakuje charakteru, ale nie masz budżetu na duży remont, wykorzystaj chlebak w intensywnym lub ciemnym kolorze, obok którego nie można przejść obojętnie.

Materiał, z którego wykonany jest chlebak

Dostępne w ofertach sklepów chlebaki różnią się od siebie także tworzywem, z którego są wykonane. Najbardziej popularne są te wykonane z drewna, jednak nie wszystkim odpowiada ich wygląd i trwałość. Drugą kategorią są modele z plastiku, które lepiej znoszą bliskość wody i ewentualne zabrudzenia. Metal i stal nierdzewna to kolejna kategoria, która różni się od wyżej wymienionych również ceną. Ciekawym rodzajem chlebaków są te wykonane z ceramiki lub porcelany - pasują do kuchni w klasycznym stylu, jednak sam chlebak jest narażony na uszkodzenia. Jest ciężki, ale delikatny i warto postawić go w miejscu, w którym bezpośrednio nie przygotowujemy dań.

123RF
Źródło: 123RF
d2j9krc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j9krc