WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
wp
Ogród w szkle w kilku krokach
szybkiemetamorfozy.pl
dekoracje wnętrz
17-05-2017 (08:51)

Ogród w szkle w kilku krokach

Własny ogródek, choćby najmniejszy, cieszy szczególnie mieszkańców bloków. Niekiedy nie ma jednak innej opcji, jak urządzenie go… w słoiku. Jak to zrobić? O tym krok po kroku opowiada Magda Borowiak-Wróblewska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Zieleń to nie tylko sposób na dekorację wnętrz, lecz także na oczyszczenie powietrza z toksyn i lepsze samopoczucie. Ogródki aranżowane w szklanych naczyniach to jeden z nowszych trendów w aranżacji wnętrz. Przepis jest prosty: wystarczy dekoracyjny słój lub inny szklany pojemnik, piasek, ziemia, podkład z węgla drzewnego, kilka kamieni oraz wybrane rośliny. Kluczem do sukcesu jest jednak ich właściwe skomponowanie.

wp

Dla uatrakcyjnienia kompozycji dobrze jest trzymać się określonych zasad, dotyczących podłoża, zestawiania i doboru roślin, a także dekoracji. Dzięki temu uzyska się efekt w stylu pasującym do danego wnętrza, np. ogródek we wschodnim stylu z bonsai czy porośnięty mchem w leśnym klimacie. Na zakończenie Magda Borowiak-Wróblewska udziela wielu praktycznych rad, dotyczących eksponowania i pielęgnacji roślin w szkle, by mogły cieszyć jak najdłużej.

Projekt wnętrz: Magda Borowiak-Wróblewska/SzybkieMetamorfozy.pl

Polub WP Dom
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.