Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
blachodachówka
Artykuł Sponsorowany
31-01-2023 15:11
Artykuł sponsorowany Blachy Pruszyński

Na jakie pokrycie postawić w przypadku domu typu "stodoła"?

Domy w stylu "nowoczesnej stodoły" nie tracą na popularności. Inwestorzy stawiają na to rozwiązanie, ponieważ jest ono utożsamiane z oszczędnością. Ich specyfika pozwala zaoszczędzić nam pieniądze oraz czas. "Stodoły" utożsamiane są z minimalizmem, dlatego idealnie sprawdzą się na nich pokrycia z blachy, które odznaczają się ekonomicznością oraz trwałością. Opisywane pokrycia to gwarancja nowoczesnego wyglądu naszego domu oraz szansa na to, że nasz budynek stanie się indywidualnym dziełem sztuki. Do najbardziej rekomendowanych rozwiązań należą blachodachówki płaskie oraz panele na rąbek.

 Źródło: materiały partnera
d4a217m
d4a217m

Jakie trendy dominują w "nowoczesnych stodołach"?

Domy budowane w stylu "nowoczesnej stodoły" charakteryzują się kilkoma wyrazistymi cechami. Są one budowane na planie prostokąta. Jeśli chodzi o dach, to w przypadku "stodół" dominującym rozwiązaniem jest dach dwuspadowy, który pozbawiony jest elementów zmniejszających energooszczędność, dlatego nie znajdziemy na opisywanym dachu okien czy lukarn.

Trendem, który w przypadku domów typu "stodoła", jest blachodachówka płaska. Występują one w bardzo atrakcyjnych dla oka odcieniach szarości i czerni. W modzie są również panele na rąbek stojące, które pomogą uzyskać świeży efekt, charakterystyczny dla nowoczesnego budownictwa.

Obecnie najpopularniejsze są dwie konstrukcje dachowe. Pierwsza z nich to dachy bezokapowe, które charakteryzują się tym, że nie posiadają elementów wystających poza obrys ścian. Inną ich zaletą jest fakt, że mają one ukryty system odwadniający. Druga konstrukcja to dachy okapowe, które charakteryzują się wysuniętym okapem oraz wykorzystywaniem przeszkleń o dużym formacie. Taka konstrukcja to gwarancja efektownie wyglądającego wejścia do domu. Jeżeli inwestor zdecyduje się na dach bezokapowy, będzie musiał liczyć się z ograniczonym komfortem w kwestii aranżacji. Efekt finalny jest imponujący, ale wybór ten powinien być dokładnie przemyślany.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Na którą blachodachówkę postawić w przypadku "stodoły"?

Domy w stylu "stodoły" idealnie zgrywają się z elementami minimalistycznymi, dlatego odpowiednią opcją dla takiego domu jest blachodachówka panelowa PŁASKA PLUS, która nie zawiera elementów dekoracyjnych. Jej lekkie przetłoczenia na powierzchni panelu sprawiają, że wygląda ona efektownie, jednocześnie realizując ideę minimalizmu. Blachodachówka PŁASKA PLUS dostępna jest w dwóch ciekawych wariantach. Pierwsza opcja to PURMAX, który posiada powłokę hybrydową. Druga możliwość to PURMAT, który ma powłokę poliuretanową. Opisywane powłoki zapewniają trwałość naszemu dachowi. Warto pamiętać o tym, że są one objęte gwarancją do 50 lat.

d4a217m

Proste linie oraz ogólnie pojęta geometria sprawiają, że cały czas na topie jest styl modernistyczny, a co za tym idzie w modzie są cały czas blaszane pokrycia kładzione metodą "na rąbek". Płaskie panele dachowe NA RĄBEK. Możemy je układać w pionie oraz w poziomie. Panel ten przyczynia się do powstania różnych, ciekawych wizualnych efektów. Sam panel często staje się elementem dekoracyjnym budowli, co również cieszy oko. W przypadku zbyt mocno odczuwalnej industrialności, istnieje metoda przełamania, która polega na zastosowanie paneli drewnianych. Wspomniane pokrycia znajdziemy w ofercie firmy Blachy Pruszyński.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

W dobie nowoczesnych rozwiązań dużą wartością jest stosowanie odnawialnych źródeł energii, dlatego świetnym pomysłem jest montaż paneli słonecznych. Jest to domowe źródło energii oraz realizacja ekologicznych postulatów. Panele fotowoltaiczne potrafią też świetnie komponować z blachodachówkami. Za pomocą doboru odpowiednich kolorów możemy stworzyć spójny design.

W przypadku decyzji o budowie domu w stylu "nowoczesnej stodoły" powinniśmy mieć na uwadze, że dach bardziej wyróżnia się w przypadku domów parterowych niż piętrowych. Dlatego ważna jest wysoka wartość estetyczna obróbek blacharskich. Nie zostawiajmy na koniec wyboru okien dachowych, systemu rynnowego czy systemu komunikacji dachowej, ponieważ decydowanie o tym w późniejszym etapie prac, może prowadzić do braku spójności estetycznej. Ważny jest wybór sprawdzonego producenta, który zadba o to, by wszystkie kolory świetnie zgrywały się na naszym dachu. Renomowany producent to również gwarancja elementów najwyższej jakości.

Artykuł sponsorowany Blachy Pruszyński
d4a217m
d4a217m