Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę urządzając najbardziej reprezentatywne pomieszczenie – salon?

Salon to miejsce, w którym najczęściej podejmujemy swoich gości. Oznacza to, że to właśnie tam spędzą najwięcej czasu i prawdopodobnie o tym pomieszczeniu pomyślą, kiedy przywołają w głowie obraz naszego domu. Co zrobić, aby ten obraz był jak najlepszy?

 Źródło: materiały partnera
d44xgm0
d44xgm0

Dobre wrażenie to nie wszystko, ale warto o nie zadbać

Zapraszając do mieszkania członków naszej rodziny czy bliskich znajomych, nie robimy tego oczywiście z myślą, że nasze cztery kąty zostaną przez nich gruntowanie zlustrowane. Nie mniej jednak nowoczesne i modne wnętrze z pewnością przełoży się na ich komfort. Aby zadbać o schludny wygląd mieszkania od samego wejścia, dobrze jest ustawić pojemną szafkę na buty w przedpokoju lub na korytarzu. W ten sposób unikniemy wrażenia "zagracenia" przestrzeni. Kupując szafkę na buty, o ile pozwala na to miejsce, warto wziąć pod uwagę właśnie wizyty gości. Postaw na taką, która z łatwością pomieści nie tylko obuwie należące do Twojej rodziny, ale także to, w którym przyjdą Twoi goście.

Przechodzimy do salonu

Gdy goście pozbędą się już okrycia wierzchniego oraz obuwia, czas przejść do pomieszczenia, w którym spędzą kolejne godziny spotkania. Ze względu na to, że salon nie jest zwykle pomieszczeniem jadalnym, pojawi się pokusa, aby ograniczyć się do symbolicznego, być może designerskiego stolika kawowego. Zastanów się, czy to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli regularnie przyjmujesz gości, a Twoja rodzina lubi wieczorami obejrzeć dobry film, zdecydowanie lepiej postawić na wygodny stolik, który pomieści nieco więcej niż filiżankę z kawą czy paluszki na wieczorne seanse. Kluczową funkcją salonu jest jednak wypoczynek. Aby Twój salon ją spełniał, ważne będzie zaplanowanie wygodnego siedziska dla każdego. Kanapa prosta czy narożnikowa? Tutaj prawdopodobnie zadecyduje kształt samego pomieszczenia. Niezwykle wygodnym oraz praktycznym rozwiązaniem jest jednak uzupełnienie zestawu wypoczynkowego o dodatkowe fotele. Niezwykle popularnym modelem jest fotel Lucera: https://dotd.pl/produkt/fotel-biurowy-lucera-inspirowany-biala-skora/. Wraz z podnóżkiem stanowi on idealny zestaw do głębokiego relaksu. Swoją dobrą sławę fotel Lucera zawdzięcza nisko osadzonemu siedzisku i odchylonemu zagłówkowi. Te dwa elementy sprawiają, że siedząca w nim osoba znajduje się w pozycji półleżącej, co zapewnia odpowiednie rozłożenie napięcia. Kolejną propozycją, która zaskarbiła sobie dużą liczbę fanów, są fotele jajo. Te unikatowe, a przede wszystkim stylowe modele cechują się zakrzywionym zagłówkiem, który daje wrażenie przytulności osobie siedzącej w środku "jaja". Mebel ma moc przeobrażania wnętrz, nadając im klimatu retro. Część foteli jajo wyposażona jest w funkcję bujania, która na pewno spodoba się tak Tobie, jak i gościom.

Gdzie zrobić na zakupy do salonu?

Teraz, mając garść inspiracji, zastanawiasz się pewnie, gdzie wybrać się na zakupy. Dużym ułatwieniem, zwłaszcza w czasach, kiedy wyjście z domu bywa obwarowane pewnymi utrudnieniami, warto postawić na zakupy w sklepach internetowych. Przywoływane modele w całej gamie kolorów znajdziesz między innymi na dotd.pl. Dot Design to firma, która stawia na jakość, możesz więc być pewien, że kupujesz meble na lata, a nie na sezon. 

Artykuł sponsorowany
d44xgm0
d44xgm0