Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany BERKE

Łóżko do nowoczesnej sypialni - jak je wybrać?

Centralnym punktem i najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Powinno być dobrze dopasowane do potrzeb korzystających z niego osób, zapewniać komfort i dobrze komponować się pod względem wizualnym z całością aranżacji. Na szczęście producenci mebli oferują tak szeroki asortyment łóżek, że każdy jest w stanie znaleźć w nim model idealny dla siebie. Przyglądamy się możliwościom i podpowiadamy, według jakich kryteriów wybierać nowoczesne łóżka i jak znaleźć na tej podstawie łóżko idealne.

 Źródło: materiały partnera
d41r9qa
d41r9qa

Oczywiście, do nowoczesnej sypialni można wstawić także łóżko jednoosobowe - zwłaszcza, gdy pokój ma być przeznaczony dla dziecka. My jednak skupiamy się w tym tekście na łóżkach dla dwóch osób. Przykłady ciekawych modeli znajdą Państwo na https://berkehome.pl/collections/lozka.

Trochę matematyki, czyli jak duże powinno być łóżko sypialniane

Czy zawsze większe łóżko oznacza lepszą opcję? Niekoniecznie. Dobrze dopasowane łóżka do sypialni nie tylko zapewniają dużą powierzchnię i komfort snu dwóm śpiącym osobom, ale także zachowują pełną funkcjonalność pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że urządzany pokój nie jest przeznaczony wyłącznie do snu. Mieszkańcy będą tu także odpoczywać, czytać książki, ubierać się do wyjścia, spędzać czas z dziećmi czy bliską osobą... Warto, by poruszali się swobodnie, bez konieczności zderzania się z przeszkodami lub omijania ich.W sypialni muszą zmieścić się także inne potrzebne meble.

Co to oznacza w praktyce? Duże łóżka sypialniane w żadnym razie nie mogą przytłoczyć pomieszczenia. Optymalne powinny okazać się wymiary 160 x 200 cm - taka powierzchnia materaca zapewnia wygodę dwóm dorosłym osobom. Jeśli jednak urządzana sypialnia jest mniejsza, o nietypowym kształcie lub wąska warto rozważyć szerokość 140 cm. Z kolei większa przestrzeń pozwala wykorzystać ramę łóżka o szerokości 180 lub nawet 200 cm. Dobrym pomysłem jest w tym przypadku uwzględnienie indywidualnych potrzeb domowników.

Łóżko drewniane czy tapicerowane?

Jak mogli się Państwo przekonać, przeglądając zaproponowane przez nas modele, nowoczesne łóżka tapicerowane są dostępne w wielu wariantach. Wcale nie musi to być stylistyka minimalistyczna i uboga w detale. Od kilku już sezonów w ofercie łóżek królują przede wszystkim dwa typy: łóżko drewniane oraz łóżko tapicerowane. Oba rodzaje mebli znakomicie wpiszą się w wymogi nowoczesnego wnętrza.

d41r9qa

Łóżka drewniane cieszą się popularnością od wielu lat. Nic dziwnego: są to meble trwałe, atrakcyjne wizualnie, przyjazne dla alergików. Drewno można profilować w dowolny niemal sposób, nierzadko tworząc z niego fantazyjne kształty. W odsłonie nowoczesnej jednak przeważają proste linie i bezpretensjonalne wzornictwo, które sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, ale także efektownie uzupełni estetykę dużych sypialni.

Popularność łóżek tapicerowanych ma zdecydowanie krótszy staż niż meble drewniane, ale i tak wariant ten zdobył już grono gorących zwolenników. W zależności od swojego zamysłu, możesz zdecydować się na mebel w całości pokryty materiałem lub jedynie z tapicerowanym zagłówkiem. Przyjemne w dotyku tkaniny, często wykończone geometrycznym pikowaniem, pozwalają uzyskać przytulny, a jednocześnie modny efekt.

Jakie dodatkowe udogodnienia są warte rozważenia?

Wybierając łóżko do sypialni, warto rozważyć dodatkowe opcje wpływające na funkcjonalność mebla. Za przykład może tu posłużyć skrzynia na pościel, dzięki której zdecydowanie łatwiej utrzymuje się porządek w pokoju.

Artykuł sponsorowany BERKE
d41r9qa
d41r9qa