Trwa ładowanie...

Jest przenośne i nie wymaga dużo miejsca. Wybieramy palenisko do ogrodu

Zanim zaczniesz wykopywać dziurę pod ognisko w wypielęgnowanym trawniku, rozważ zakup paleniska. Możesz przenosić je w każde miejsce w ogrodzie, a nawet zabrać ze sobą na wyjazd. Sprawdzamy, czym różnią się poszczególne modele i na jakie palenisko warto się zdecydować.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jest przenośne i nie wymaga dużo miejsca. Wybieramy palenisko do ogroduŹródło: Shutterstock.com
daplorc
daplorc
W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Ognisko w dowolnym miejscu

Zorganizowanie ogniska w ogrodzie wymaga podjęciu kilku decyzji. Po pierwsze, wybór miejsca na stałe ognisko jest trudny i ciężko zmienić je po fakcie, kiedy już poświęciliśmy pod nie całkiem dużą część trawnika.

Wybór miejsca na stałe ognisko może być niesamowicie trudny. Właściwa jego organizacja oznacza całkowite zrujnowanie w tym miejscu trawnika, a nawet usunięcie dla bezpieczeństwa pobliskich roślin. Na szczęście istnieje świetna alternatywa - paleniska ogrodowe. Coraz częściej decydują się na nie osoby, które nie mogą lub nie chcą poświęcać sporego kawałka terenu na ognisko. Palenisko ogrodowe ma wiele zalet, które przekonują do jego zakupu. Dzięki niemu możesz rozpalić ogień wszędzie tam, gdzie nie grozi to pożarem. Jest mobilne, więc możesz umieścić je na trawie czy na tarasie, bez obaw o uszkodzenia podłoża. Palenisko możesz z łatwością zabierać na wycieczki, gdzie z przyjemnością rozpalisz ogień i miło spędzisz czas.

Rodzaje palenisk ogrodowych

Paleniska, które możemy znaleźć w ofertach sklepów, różnią się od siebie stylem i materiałem. Dzięki temu możemy je dopasować do stylu, który lubimy najbardziej. Do wyboru mamy często metalowe wersje z dużą misą, gdzie umiejscawiamy drewno. Misa zazwyczaj stoi na nóżkach - jest to najprostsze palenisko, które spodoba się miłośnikom minimalistycznych rozwiązań.

daplorc

Inną możliwością są paleniska w formie kosza, w którym pali się drewno. Sam kosz może być prosty lub posiadać ozdobne elementy metalowe, które urozmaicają jego wygląd. Takie palenisko pięknie ozdobi ogród i sprawi, że stanie się on bardziej stylowy. Modele różnią się od siebie także kolorem. Choć najczęściej spotykanymi są te w odcieniach czerni i grafitu, w ofertach sklepów możemy znaleźć także rude i ceglane oraz szare.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Materiał i rozmiar paleniska

Jeśli decydujesz się na zakup paleniska ogrodowego, zawsze przeanalizuj jego opis. Najwytrzymalsze paleniska wykonane są z żeliwa i metalu. Szukaj modeli, które mają ochronę przeciwkorozyjną, która zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych, ciężkich do usunięcia, rdzawych plam. Żeliwo i metal są wytrzymałe i umożliwiają zalanie bardzo rozgrzanego ogniska zimną wodą bez obaw o uszkodzenie lub osłabienie paleniska.

daplorc

Kwestią wartą przemyślenia jest także rozmiar paleniska. Średnice palenisk są bardzo zróżnicowane, dzięki temu każdy znajdzie ten najlepszy dla siebie. Jeśli palenisko ma być niewielkie i mieścić się na tarasie, z powodzeniem wystarczy takie o średnicy około 40 centymetrów Jeśli planujesz wynosić je na trawę, a przy ognisku chcesz, by siedziało więcej osób, wybierz to o średnicy 60 centymetrów i więcej. W takiej misie zmieści się więcej drewna, które ogrzeje wszystkich korzystających z użyteczności i uroku paleniska.

iStock.com
Źródło: iStock.com

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

daplorc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daplorc