Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
pralka
Materiał partnera
25-10-2022 15:03
Materiał partnera: Elecrolux

Jakie funkcje powinna posiadać nowoczesna pralka?

Pralki to urządzenia, które obecnie znajdziemy w każdym domu. Czasy, w których pranie wykonywano ręcznie, minęły bezpowrotnie i naprawdę trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby nasz plan dnia, gdy pranie musielibyśmy wykonywać samodzielnie. Obecność dobrej pralki w domu znacznie skraca liczbę naszych obowiązków. W momencie gdy urządzenie pierze naszą odzież, my możemy oddać się innym zajęciom. Choć pralka to tak powszechny produkt i kupując ją, mamy nadzieję, że zostanie z nami jak najdłużej, należy liczyć się z tym, że jak każde urządzenie ulega eksploatacji. Aktualnie producenci sprzętów gospodarstwa domowego zaskakują klientów innowacyjnymi rozwiązaniami oraz funkcjami, przez co wybór nowej pralki może okazać się wyzwaniem. Jakie funkcje powinna posiadać nowoczesna pralka, aby móc sprostać wymaganiom współczesnego klienta? Dowiedz się więcej.

 Źródło: materiały partnera
d1v14gs

Nowoczesna pralka – dlaczego warto ją mieć?

Tymczasowy brak pralki w domu jest w stanie w łatwy sposób przedstawić, jak uciążliwe jest pranie ręczne. Poza tym pranie niektórych rzeczy, jak chociażby pościeli, bez udziału sprawnej pralki może okazać się bardzo czasochłonne. Oprócz tego i tak nie zyskujemy pewności, że uzyskamy efekt, na jakim nam zależy.

Pralki na przestrzeni lat przeszły prawdziwą rewolucję. Są to urządzenia, które nadążają za zmieniającym się światem i wymaganiami konsumentów. Dlatego w tak łatwy i intuicyjny sposób są w stanie odpowiedzieć na nasze potrzeby. Co więcej, coraz więcej modeli różnych marek, jak chociażby Electrolux pralka, jest w stanie całkowicie zastąpić pranie ręczne w przypadku delikatnych i wymagających szczególnej uwagi tkanin.

Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem nowoczesnej pralki? Przede wszystkim to coś więcej niż tylko urządzenie, które pierze Twoje ubrania. W zależności od Twoich potrzeb jest ono w stanie odświeżyć odzież za pomocą pary, zadbać o to, by nie zblakła lub nie niszczyła się pod wpływem zbyt wysokiej temperatury.

d1v14gs

Funkcje nowoczesnej pralki – co warto wiedzieć?

Aktualnie wystarczy zapoznać się z kartą produktową nawet stosunkowo taniej pralki. by móc ocenić, jak jej specyfikacja i liczba dostępnych programów różni się od standardowego urządzenia, które kupilibyśmy kilkanaście lat temu. Dostępne wtedy pralki posiadały tylko kilka podstawowych programów i nie posiadały tak wielu rozwiązań jak modele, spośród których możemy wybierać obecnie. Co więcej, dostępne niegdyś sprzęty nie posiadały rozwiązań, które chroniłyby nasze tkaniny przed szkodliwym wpływem twardej wody, detergentów czy innych czynników.

Podstawowe programy prania

Nowoczesne pralki mogą posiadać nawet kilkanaście programów prania, dlatego na początek warto zapoznać się z tymi, które z pewnością znajdziemy w większości, o ile nie w każdym ze sprzętów. Do podstawowych programów prania można zaliczyć:

 • do tkanin bawełnianych;
 • do tkanin syntetycznych;
 • do tkanin mieszanych;
 • do prania kolorowego;
 • do prania białego;
 • do prania ręcznego.

Dodatkowe programy prania

W przypadku dodatkowych programów prania nowoczesne pralki mają prawdziwe pole do popisu. Aktualnie możemy wybrać takie urządzenie, które będzie w stanie odpowiedzieć na potrzeby różnych tkanin, których pranie do tej pory mogło nam sprawiać problemy. W przypadku pralek marki Electrolux, oprócz podstawowych programów prania, w zależności od wybranego modelu możemy skorzystać z:

 • programu Eco;
 • programu delikatnego;
 • programu antyalergicznego;
 • programu wykorzystującego parę wodną;
 • programu szybkiego (np. 14 min.);
 • programu do prania pościeli;
 • programu do odzieży sportowej;
 • programu do odzieży zewnętrznej;
 • programu prania wełny i jedwabiu
 • programu denim.

Na tym przykładzie można zauważyć, że nowoczesne pralki w pełni wpisują się w potrzeby współczesnych użytkowników, dzięki czemu mogą znacznie ułatwić proces prania.

Nowoczesne funkcje w pralce

Warto zauważyć, że nowoczesne pralki nie są jedynie niepraktycznym gadżetem, który w niczym nie różni się od zwykłych tradycyjnych pralek, które posiadają jedynie kilka programów. Te inteligentne urządzenia są w stanie sprawić, że pranie będzie szybsze, bardziej wydajne, a przede wszystkimi skuteczne. Oprócz interesujących i innowacyjnych opcji prania nowoczesne pralki dbają również o to, by prane w nich tkaniny nie uległy zniszczeniom. Niestety, oprócz niewłaściwego suszenia i konserwacji to właśnie nieodpowiednie pranie w pralce ma kluczowy wpływ na pogarszającą się jakość naszych ubrań i pościeli. Jesteśmy w stanie zauważyć, że z czasem tkaniny tracą kolor, blakną i stają się wypłowiałe. 

d1v14gs

Właśnie między innymi dlatego warto zwrócić uwagę na funkcje nowoczesnych pralek. Inteligentny sprzęt będzie w stanie dopasować temperaturę i ruchy bębna do pranej odzieży. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoje wymagające wełniane swetry nie skurczą się uprane w niewłaściwej temperaturze.

Innym dość częstym problemem jest zbyt duża ilość detergentu, jaki dodajemy do cyklu prania. Niezależnie od tego, czy jest to proszek, płyn do prania lub płukania, jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na nasze tkaniny, a co więcej, osadzać się w ich włóknach. Nadmiar detergentów może mieć również niekorzystny wpływ na samą pralkę i stać się przyczyną nieprzyjemnego zapachu, jak i awarii urządzenia. Nowoczesne pralki bardzo często są wyposażone w funkcje, które informują nas, jeśli ilość detergentu dodanego do prania jest zbyt duża.

Electrolux – pralka i jej nowoczesne funkcje

Nowoczesne pralki Electrolux z serii ColourCare, SteamCare, SensiCare i UltraWash oferują rozwiązania, które z pewnością zmienią podejście do prania wielu użytkowników. Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że każde pranie jest żmudne, trwa w nieskończoność, a dodanie odpowiedniej ilości detergentu do właściwej przegrody jest praktycznie niemożliwe, być może zainteresują Cię nowoczesne funkcje, jakie te sprzęty mają do zaoferowania. 

Na przykład system ColourCare 900 oczyszcza wodę w taki sposób, by zapewnić jak największą skuteczność działania środków piorących i detergentów w niskiej temperaturze. Dzięki temu kolory Twoich tkanin pozostają nasycone i nie blakną. Z kolei w przypadku programu SteamCare możemy skorzystać z korzystnego działania pary na Twoją odzież. Dzięki jej dodatkowi liczba zagnieceń na odzieży staje się znacznie mniejsza. Odświeżanie ubrań przy użyciu pary to sposób na oszczędzenie znacznych ilości wody, a także dłuższe życie Twoich ulubionych tkanin. 

d1v14gs

W przypadku pralek Electrolucxna uwagę zasługuje także szuflada UniversalDose. Została zaprojektowana w taki sposób, by można było umieszczać w niej także kapsułki. Te w połączeniu z optymalnie dostosowanymi strumieniami wody stają się znacznie skuteczne w usuwaniu plam.

Nowoczesna pralka – podsumowanie

Nowoczesna pralka – zbędny wydatek czy rzeczywista pomoc w trakcie prania? Opinie na temat obecnie dostępnych pralek z pewnością mogą być różne. Dla niektórych będzie to jedynie zbędny wydatek, a dodatkowe programy okażą się zbędne. W przypadku innych osób mogą korzystnie wpłynąć na czas, jaki przeznaczają na pranie. Dlatego też, by dokonać właściwego wyboru i znaleźć urządzenie dopasowane do swoich potrzeb, warto zapoznać się z funkcjami i programami, jakie posiada dana pralka.

Materiał partnera: Elecrolux
d1v14gs
d1v14gs