Trwa ładowanie...
ycipk-2d1mre

Jak zachować porządek w kuchni? Kilka trików, które zapanują nad bałaganem

Nikt z nas nie lubi poświęcać wiele czasu na porządkowanie domu, jednak ład wymaga chwili zaangażowania. Kilka gadżetów i rozsądnych rozwiązań pomoże ci ograniczyć czas sprzątania blatu kuchennego do minimum. Będzie czysto, modnie i bardzo stylowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kilka gadżetów pomoże ci utrzymać porządek
Kilka gadżetów pomoże ci utrzymać porządek (Adobe Stock)
ycipk-2d1mre

Odpowiednie miejsce dla pieczywa

Nikt nie lubi, kiedy przyniesione ze sklepu pieczywo szybko robi się twarde i niezbyt apetyczne. Co i rusz zmienia się opinia, czy powinno się je przechowywać w papierowej czy plastikowej torbie, by jak najdłużej zachowało świeżość. Jedno jest pewne - pieczywu nie sprzyja zarówno wilgotne, jak i bardzo suche powietrze, a najlepiej przechowywać je w zamknięciu. Aby nie trzymać torebek z bułkami czy chlebem na blacie lub w szafce, postaw na szafce niewielki chlebak, w którym w schludny i właściwy sposób będziesz mógł przechowywać wszystko, co przyniesiesz z piekarni. Kruszące się pieczywo czy wyroby cukiernicze będą miały swoje jedno miejsce, więc łatwiej będzie ci posprzątać cały blat i uniknąć irytujących okruszków.

ycipk-2d1mre

Pojemniki na cukier, mąkę, makaron

W każdej kuchni musi znaleźć się miejsce na produkty sypkie, takie jak mąka, sól czy cukier. Dodatkowo niemal wszyscy mamy w szafce kuchennej makarony, ryż czy kaszę. Ze sklepu przynosimy je najczęściej w opakowaniach, których nie cechuje zbyt duża wytrzymałość. Wkładając mąkę czy sól do szafki w papierowym woreczku musimy spodziewać się ich drobinek wszędzie dookoła. Sami dokładamy sobie pracy, a sprzątanie zaczyna zajmować więcej czasu. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup ładnych, schludnych pojemników, do których możemy przesypać wszystko, co chcemy. Szczelne opakowanie nie uroni ani okruszka produktu, a jeśli dopasujesz je do stylu kuchni, z dumą postawisz je jako ozdobę blatu.

Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-2d1mre

Śmieci pod kontrolą

Bez względu na to, czy mieszkasz sam, czy masz bardzo dużą rodzinę, na co dzień produkujesz daną ilość śmieci. Od wnętrza kosza na śmieci nie ma co oczekiwać przyjemnych dla oka widoków, dlatego powinny być one jak najlepiej schowane. Jeśli trzymasz kosz na śmieci w szafce, wyposaż ją w duże, wygodne pojemniki do segregowania. Jeśli z kolei twój kosz stoi na podłodze, koniecznie wybierz pojemnik zamykany, najlepiej z odpowiednim pedałem, którym otworzysz go bez użycia rąk.

Przechowywanie sztućców i gadżetów kuchennych

ycipk-2d1mre

Duża ilość widelców, noży, łyżek, łyżeczek, mieszadeł i szpatułek potrafi przytłoczyć. Osoby, które lubią gotować, często mają skłonności do magazynowania wielu bardziej lub mniej potrzebnych gadżetów, które w jakiś sposób trzeba przechowywać. Aby w szufladzie nie panował chaos, który sprawia, że strach ją otworzyć, włóż do niej specjalny pojemnik z podziałkami. Może zajmować nawet całą przestrzeń w szufladzie i sprawi, że wszystko będzie miało swoje miejsce i w razie potrzeby szybko znajdziesz to, czego akurat szukasz.

Materiały prasowe
Podziel się

Produkty higieniczne

ycipk-2d1mre

Praca w kuchni nie może obejść się bez produktów do czyszczenia i produktów higienicznych. Nikogo nie dziwi więc płyn do mycia naczyń stojący na zlewie. Butelki, w których możemy go kupić, nie są jednak szczytem wygody, a przewracanie butelki dla każdej kropelki płynu może być irytujące. Aby ułatwić sobie zmywanie w zlewie, przelej część płynu do naczyń do większego dozownika na mydło. Dużo łatwiej nałożysz go na gąbkę - wystarczy przycisnąć dozownik od góry. Kolejnym jego plusem jest fakt, że dzięki temu możesz kupić w sklepie dużo większy płyn, który często ma atrakcyjniejszą cenę.

Papier kuchenny

Mimo że zawsze staramy się mieć w kuchni świeżą szmatkę, którą możemy się posługiwać podczas gotowania, w niektórych sytuacjach nic nie zadziała tak dobrze, jak stary dobry kompan zwany papierem kuchennym. Rozlane płyny, zbieranie okruszków, wytarcie delikatnego szkła - papier przydaje się podczas niemal każdego przygotowywania posiłku lub sprzątania kuchni. Aby najwygodniej z niego korzystać, ustaw go na przeznaczonym do tego stojaku. Papier będzie miał swoje ustalone miejsce, a stojak pozwoli ci łatwiej go urywać i z niego korzystać.

ycipk-2d1mre
Materiały prasowe
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2d1mre

ycipk-2d1mre
ycipk-2d1mre