Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak wybierać firanki? Jakie firany do salonu?

Choć firana to niewielki detal, o którym na co dzień nie myślimy, to odpowiednio dobrana potrafi pięknie dopełnić wystrojowi każdego wnętrza. Firany i firanki różnych kolorów i rozmiarów kojarzą się z przytulnymi, domowymi wnętrzami. Jakie firany wybrać i czym kierować się szukając idealnego produktu?

Share
Jak wybierać firanki? Jakie firany do salonu?
Jak wybierać firanki? Jakie firany do salonu? Źródło: materiały partnera
dpbychq

Firany do salonu – jakie firany wybrać?

Salon to miejsce zabaw i wypoczynku, tutaj najbardziej czujemy domowy klimat, oraz w tym miejscu spędzamy najwięcej czasu z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi. Można powiedzieć, że jest to serce każdego gospodarstwa domowego. Aby pięknie zwieńczyć wystrojowi tego pomieszczenia, warto zastanowić się nad zakupem odpowiednio dopasowanych firan. Oprócz oczywistej funkcji dekoracyjnej, firany w salonie dodają również przytulności i (pomimo że są bardzo cienkie) poczucia prywatności. Ponadto dzięki przezroczystej, lekkiej tkaninie firanka łatwo przepuszcza światło, dodając wnętrzu lekkości, delikatnie je rozświetlając. Rozproszenie światła optycznie dodaje przestrzeni, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach.

Nowoczesne firany do nowoczesnego wnętrza

Pojęcie stylu nowoczesnego nie jest już tak oczywiste jak kiedyś. Myśląc o wystroju utrzymanym w takim charakterze, przychodzą nam na myśl stonowane barwy i minimalistyczne dodatki. Do takiego pomieszczenia najlepiej dopasuje się szara firanka, która doda nieco delikatności, jednocześnie nie zakłócając powściągliwości całości. Za nowoczesne można także uznać modne ostatnio wystroje typu eklektycznego, czyli kolokwialnie mówiąc misz-masz. Tutaj nic nas nie ogranicza, cała zabawa polega na łączeniu ze sobą pozornie niepasujących rzeczy. Kolorowe firany z różnorodnymi zdobieniami i tłoczeniami będą świetnie wyglądały na tle okna takiego pomieszczenia. Styl industrialny nazywany też loftowym charakteryzują duże otwarte przestrzenie z wielkimi oknami. Surowe, sprawiające wrażenie "niewykończonych" ściany, oraz odsłonięte żarówki nadają przestrzeni charakterystycznego wyglądu. W tym przypadku warto postawić na białe firany, które delikatnie dopełnią całości wystroju.

Firany bez zasłon

Firany mogą być bardzo subtelnym sposobem na wykończenie dekoracji wnętrza. Należy wiedzieć jednak, że będą one pełniły funkcję nie tylko ozdobne, ale również praktyczne. Podczas gdy zasłony mają za zadanie osłaniać nas od światła słonecznego oraz ciekawskich oczu sąsiadów, czy przechodniów, firany pełnią zgoła inne zadanie. Materiał, z którego są wykonane, nie blokuje światła słonecznego tak skutecznie, co jest jednocześnie plusem i minusem. Oczywiście warto mieć w pamięci fakt, że firany nie powinny być naszym jedynym sposobem na zasłanianie okien. Aby zachować odpowiedni poziom prywatności, oraz najlepszą ochronę przed światłem słonecznym, trzeba pamiętać o wyposażeniu okna w rolety, albo zasłony, które są stworzone do tego właśnie celu. Firany, używane bez dodatkowych akcesoriów również mają swój urok. Chociaż nie uchronią nas przed ostrym światłem słonecznym, to dzięki delikatnemu, półprzezroczystemu materiałowi rozproszą światło, które pięknie zabarwi się kolorem tkaniny, tworząc w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Artykuł sponsorowany
dpbychq

Podziel się opinią

Share
dpbychq
dpbychq