Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak utrzymać porządek w mieszkaniu? Pojemniki do przechowywania i organizery do szuflad

Każdy z nas marzy o porządku w mieszkaniu, a jednocześnie o tym, by wiele rzeczy mieć pod ręką. Duża ilość drobiazgów bywa problematyczna, a nawet powoduje problemy z koncentracją, szczególnie u dzieci. Przedmioty gubią się lub są przekładane z miejsca na miejsce, tworząc chaos. Utrzymanie porządku w mieszkaniu, to nie tylko wycieranie kurzy, ale także dobra organizacja w przechowywaniu rzeczy. Jak się z tym uporać i robić to najlepiej? Podpowiadamy w artykule!

Share
Jak utrzymać porządek w mieszkaniu? Pojemniki do przechowywania i organizery do szuflad
Jak utrzymać porządek w mieszkaniu? Pojemniki do przechowywania i organizery do szuflad Źródło: materiały partnera
d472vbj

Pojemniki do przechowywania i organizery. Jakie wybrać — przezroczyste, kolorowe, zamykane?

W przypadku, kiedy akcesoria są bardzo małe, to najlepsze będzie rozdzielenie ich i posortowanie, a następnie zamieszczenie w pojemnikach. Do mniejszych drobiazgów znajdziemy nawet organizer do szuflady, który jest wewnętrznie podzielony na mniejsze fragmenty.

●     Przezroczyste, kolorowe, a może kosze? — Pamiętajmy, że pojemniki transparentne będą korzystne dla rozpoznania ich zawartości. Może to być pomocne w przypadku, gdy umieścimy owe pojemniki ciasno w szufladach. Gdy jednak chcemy postawić pojemniki na widoku, to wybór kolorowych i nieprzezroczystych lub nawet imitujących wyglądem kosz, sprawdzi się lepiej i będzie wyglądać bardziej estetycznie na meblach.

●     Zamykane czy bez pokrywy? — Pojemniki zamykane mają z pewnością tę zaletę, że przy odpowiednim rozplanowaniu można postawić jeden na drugim. Dodatkowo ich zawartość jest zabezpieczona przed zwierzętami, czy kurzem. Natomiast zaletą pojemników do przechowywania bez pokrywy jest ich dostępność. To właśnie w nich najlepiej umieszczać rzeczy codziennego użytku, po które częściej sięgamy.

d472vbj

Jak wybrać pojemniki do przechowywania i organizery do szuflad?

Do uporządkowania rzeczy i drobiazgów mamy do wyboru kilka rozwiązań, które powinniśmy dopasować do naszych potrzeb. Na rynku dostępne są pojemniki do szuflad, większe pojemniki do przechowywania, które możemy umieścić w szafach, czy też kosze, które dodatkowo będą stanowiły dekorację pokoju.

●     Najlepiej zacząć od planu — rozpisać dokładnie co chcemy posortować i oszacować ile pojemników do tego potrzebujemy.

●     Następnie warto przemyśleć, gdzie owe pojemniki z rzeczami umieścimy, a to oczywiście zależy od tego ile mamy miejsca w pomieszczeniu. Jeśli mówimy o pokoju dziecka, to sprawdzamy pojemność szaf i szuflad, w których postawimy pojemniki.

●     Kolejnym krokiem będzie dopasowanie pojemności i wielkości pojemników do przechowywania tak, by idealnie pasowały do szuflad, szaf, czy półek. W tym celu najlepiej użyć miarki krawieckiej, by dokładnie zmierzyć dostępne miejsce i porównać je z ofertą pojemników.

d472vbj

●     Jeśli decydujemy się też na kosze do przechowywania, które postawimy na meblach, warto pamiętać o wyborze odpowiedniej kolorystyki i stylu, by dodatkowo podkreślały atuty naszego wystroju wnętrza.

Pojemniki plastikowe i organizery — gdzie kupić?

Z wyżej wymienionych powodów zakup pojemników przez internet jest doskonałym pomysłem, ponieważ możemy od razu porównać nasz plan organizacji z dostępnością pojemników online. Należy wziąć pod uwagę miejsce, czyli to, gdzie umieścimy pojemniki, kosze czy organizery do szuflad. Pudełka do przechowywania i organizery znajdziemy w sklepach z różnym asortymentem. Często jednak nie każdego rodzaju pudełka i organizery są dostępne w jednej i tej samej lokalizacji. Tam, gdzie znajdziemy pudełka do przechowywania, może zabraknąć na przykład organizerów do szuflad biurkowych. Na szczęście jest możliwość zakupu wszystkich potrzebnych pudełek i organizerów przez internet. Różnego rodzaju pudełka do przechowywania znajdziemy w wielu sklepach internetowych oferujących artykuły do domu.

Artykuł sponsorowany
d472vbj

Podziel się opinią

Share
d472vbj
d472vbj