Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak urządzić pokój młodzieżowy – wyposażenie pokoju nastolatka

W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment, gdy pokój dziecięcy zmienia się w pokój nastolatka. Znikają kolorowe książeczki i zabawki, pluszaki lądują na strychu, a na ścianach zamiast wesołych obrazków pojawiają się plakaty z bohaterami ulubionych gier lub filmów. Jest to moment szczególnie trudny dla rodziców, którzy muszą pogodzić się z tym, że ich ukochana latorośl nieuchronnie zbliża się do dorosłości. Jak urządzić pokój młodzieżowy i czym kierować się w wyborze poszczególnych elementów? Podpowiadamy!

Share
Jak urządzić pokój młodzieżowy – wyposażenie pokoju nastolatka
Jak urządzić pokój młodzieżowy – wyposażenie pokoju nastolatka Źródło: materiały partnera
dvwoeef

Wygodne łóżko, czy praktyczny narożnik?

Poza ogólnym odświeżeniem przestrzeni pomalowaniem ścian i zmianą wystroju, wskazana jest także wymiana mebli. Dorastający nastolatek bądź nastolatka raczej nie będzie już spać w łóżku przeznaczonym dla mniejszych użytkowników. Takie łóżka są zwykle mniejsze oraz specyficznie przystrajane, zatem spanie w łóżku-zamku księżniczki, lub łóżku-samochodzie może nie być już taką atrakcją, jak było przed laty. W wieku nastoletnim najczęściej rozwija się nasze życie towarzyskie, gościmy w pokoju kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki i nie tylko, dlatego bardzo ważne jest to, aby nowa przestrzeń był przyjazna gościom. Duży narożnik lub kanapa z pewnością znajdą zastosowanie w młodzieżowym pokoju. Jeśli wielkość przestrzeni na to pozwoli, dobrym pomysłem jest zainwestowanie zarówno w kanapę do wypoczynku i wspólnego siedzenia oraz łóżko do codziennego spania. Nie da się ukryć, że dobrze dobrany narożnik ma więcej zastosowań, jednak łóżko zawsze będzie nieco wygodniejsze.

Narożnik z funkcją spania do pokoju młodzieżowego

Jeśli metraż pokoju nie pozwala na zmieszczenie kanapy i łóżka, warto zastanowić się nad kupnem wygodnego i wielofunkcyjnego narożnika z funkcją spania. Mebel ten może pełnić rolę miejsca przyjmowania gości w ciągu dnia, natomiast w nocy po rozłożeniu narożnik stanie się całkiem wygodnym łóżkiem. Dzięki bardzo szerokiej ofercie sklepów wybór odpowiedniego koloru i modelu mebla nie powinien stanowić żadnego problemu. Aby mieć pewność tego, że narożnik będzie pasował nie tylko do wystroju pokoju młodzieżowego, ale również będzie spełniał wymogi i preferencje przyszłego właściciela, warto skonsultować z nastolatkiem potencjalny zakup. Narożniki z funkcją spania wyposażone są w wygodną skrzynię na pościel, która pozwoli w utrzymać porządek w pokoju, oraz szybko ścielić posłanie. Prosty i szybki w obsłudze mechanizm rozkładania ułatwia cały proces na tyle, że młody właściciel nie będzie potrzebował pomocy podczas codziennych porządków. Aby zabezpieczyć narożnik przed zabrudzeniami wynikającymi z jedzenia i picia podczas korzystania z mebla, niektóre modele wyposażone są w hydrofobowe powłoki, które nie tylko trudniej się plamią, ale także łatwiej czyszczą.

Łóżko z materacem do pokoju nastolatka

Klasyczne łóżko w pokoju nastolatka powinno być przede wszystkim wygodne, dlatego właśnie dobór odpowiedniego materaca jest kluczowy. Młody organizm szybko się rozwija i rośnie, a większość najważniejszych zmian zachodzi właśnie podczas snu. Wybierając stelaż, dobrze jest dopasować go do wystroju pokoju, zatem jeśli na przykład we wnętrzu przeważają ciemne, chłodne barwy takie jak granatowy, czy szary, rama łózko powinna być wykonana z ciemnego drewna lub metalu. Ostateczna decyzja powinna należeć do właściciela pokoju, dlatego jeśli ponad wygodne łóżko wybierze wielofunkcyjny narożnik z funkcją spania, warto liczyć się z tym głosem, koniec końców to nie rodzice będą użytkownikami tych mebli.

Artykuł sponsorowany
dvwoeef

Podziel się opinią

Share
dvwoeef
dvwoeef