Trwa ładowanie...

Jak pozbyć się zapachu dymu z papierosów?

Dzielenie mieszkania z osobą palącą nie jest łatwe. Zapach z papierosów czuć praktycznie w każdym pomieszczeniu, nie mówiąc o tym, że dym osiada na meblach, tekstyliach czy ubraniach. Podpowiadamy, jak wyeliminować z naszego otoczenia tę nieprzyjemną woń.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jak pozbyć się zapachu dymu z papierosów?
Źródło: Unsplash.com
d24gdqg

Jaki jest najlepszy sposób na wyeliminowanie dymu papierosowego? Oczywiście rzucenie palenia! Ponieważ dla wielu z nas to nie takie proste, warto skorzystać z innych metod. Istnieje wiele trików oraz skutecznych środków, które nie tylko maskują, ale nawet pochłaniają brzydkie zapachy.

Kawa i węgiel drzewny

Kawa pochłania dym papierosowy lepiej niż niejeden oczyszczacz powietrza. W małym pomieszczeniu warto umieścić 2-3 saszetki zapachowe lub przesypać świeżo zmieloną kawę do dekoracyjnej miseczki. Pamiętajmy, by co pewien czas wymieniać zawartość. Jeżeli nie przepadamy za kawowym aromatem, dobrą alternatywną może okazać się węgiel drzewny – usuwa nie tylko brzydkie zapachy, ale również toksyny z powietrza

Świece i kadzidełka

Może nie pochłaniają dymu z papierosów, ale za to świetnie go maskują. Na rynku mamy ogromny wybór świec w różnych kolorach, które przeważnie odpowiadają danym zapachom. Mogą to być świece tradycyjne, w szklanych słoiczkach, w specjalnych kominkach lub podgrzewaczach. To, czy sięgniemy po nuty leśne, morskie czy korzenne, zależy tylko od naszych upodobań. Podobną rolę pełnią kadzidełka, z tym że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Po pierwsze są bardziej duszące, a po drugie ich silny zapach może okazać się bardziej drażniący niż sam dym papierosowy

Kule ceramiczne

Ich działanie opiera się na stałej emisji przyjaznych zapachów w pomieszczeniu. Zaletą kul ceramicznych jest to, że wyglądają efektownie, dzięki czemu mogą być piękną dekoracją w salonie. W środku umieszczony jest olejek eteryczny, który uwalnia się i wydostaje na zewnątrz przez specjalne otwory. Co więcej, możemy wykorzystać nie tylko gotowe perfumy, ale także naturalne wyciągi z ziół, bez sztucznych wypełniaczy. Temperatura misy grzejnej jest tak dobrana, że kula nie traci swych właściwości aromaterapeutycznych. Działa jak dyfuzor, a do tego efektownie wygląda.

papierosy Unsplash.com
Źródło: Unsplash.com

Elektroniczne odświeżacze

Ich zaletą jest to, że usuwają nieprzyjemne zapachy, jednocześnie pozostawiając delikatną i świeżą woń. Tego typu odświeżacze powietrza działają na baterie lub sprzedawane są w formie gotowych wtyczek do kontaktu. Dzięki temu automatycznie uwalniają aromat, który utrzymuje się w naszym mieszkaniu dzień po dniu, a nawet do kilku tygodni. W przeciwieństwie np. do kawy, tutaj wybór zapachu jest znacznie bardziej różnorodny – możemy wybrać morską bryzę, nuty owocowo-kwiatowe czy słodką wanilię.

d24gdqg

Spreje i środki piorące

Zapach papierosów osadza się nie tylko w powietrzu, ale i na sprzęcie elektronicznym, meblach, tapicerkach, dywanach i zasłonach. Pamiętajmy zatem o systematycznym sprzątaniu. Blaty powinny być wycierane na mokro, pościel zmieniana regularnie, a dywan raz na jakiś czas uprany. Tylko w ten sposób utrzymamy nasz dom w czystości. Jeśli mamy biały regał, warto sięgnąć po specjalne spreje do drewnianych powierzchni. Z kolei soda lub wybielacz świetnie poradzą sobie z usunięciem szarego osadu z jasnych firanek.

Regularne wietrzenie

Prawda jest taka, że nie da się całkowicie wyeliminować brzydkich aromatów, jeśli nie dbamy o nasze mieszkanie. Aby pozbyć się zapachu z papierosów, trzeba też pamiętać o tym, aby regularnie wietrzyć pokoje. Starajmy się unikać palenia przy oknie lub na balkonie. Dzięki temu nie będziemy musieli maskować aż tak często skutków naszego nałogu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d24gdqg

Podziel się opinią

Share
d24gdqg
d24gdqg