Trwa ładowanie...
d3i5kc8
Artykuł sponsorowany

Ile można zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częstszym elementem krajobrazu. Polacy pokochali darmowy prąd ze słońca. Polska jest w czołówce Europy jeśli chodzi o szybkość rozwoju energetyki odnawialnej. Szybkie tempo rozwoju spowodowane jest nie tylko dbałością o ekologię, ale w dużej mierze korzyściami finansowymi jakie idą za montażem instalacji fotowoltaicznej
Podziel się
Ile można zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?
Ile można zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej? (materiały partnera)
d3i5kc8

Fotowoltaika – korzyści ze słońca

Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną dzięki promieniowaniu słonecznemu. W przeciwieństwie do popularnych solarów, panele fotowoltaiczne działają efektywnie, niezależnie od temperatury. W pochmurny dzień instalacja co prawda produkuje mniej prądu niż przy pełnym słońcu, ale jednak produkuje. Dzięki temu pewne uzyski są zarówno jesienią, jak i zimą.

Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna powinna wyprodukować taką ilość prądu, aby w skali roku zaspokoić zapotrzebowanie na energię domu w 100%. Roczne bilansowanie jest możliwe dzięki systemowi upustów. Nadwyżkę niewykorzystanej energii można przekazać do sieci energetycznej. Każdy Wat oddany i pobrany z sieci jest zliczany. W ciągu roku można bezpłatnie odebrać 80% oddanej do sieci energii. Jest to korzystne rozwiązanie. Akumulatory, które mogą przechowywać zapas energii na kilka dni, są bardzo drogie i mają podobną sprawność. Sieć energetyczna jest więc ogromnym i bezpłatnym akumulatorem.

  materiały partnera
(materiały partnera)

Ile można zaoszczędzić na darmowym prądzie?

Jesteśmy przyzwyczajeni do płacenia za prąd. Comiesięczne rachunki na kilkaset złotych są często odczuwalne w domowym budżecie. Dobrze dobrana instalacja pozwala oszczędzać na każdym rachunku.
Zerowe rachunki za prąd mają dodatkową zaletę – nie dotyczy ich inflacja ani podwyżki cen energii, a te rosną coraz szybciej. Przy optymistycznym założeniu, że ceny będą rosły co roku tylko o 5% może się okazać, że instalacja fotowoltaiczna jest doskonałą inwestycją. Jeśli w tej chwili rachunki za energię wynoszą np. 200 zł to w ciągu 10 lat instalacja pozwoli zaoszczędzić nawet 28 tysięcy złotych. Dobry kalkulator fotowoltaiczny do obliczania oszczędności znajduje się na stronie internetowej sunvival.pl. Wystarczy wpisać kwotę aktualnych rachunków, aby zobaczyć polecaną wielkość instalacji i oszczędności jakie wygeneruje.

  materiały partnera
(materiały partnera)

Czy warto oszczędzać na instalacji?

Jeśli chodzi o użycie samych komponentów i montażu to zbytnie oszczędności mogą odnieść zły skutek. Instalacja fotowoltaiczna może pracować i generować oszczędności przez kilkadziesiąt lat. Zarówno panele fotowoltaiczne jak i inwertery objęte są przeważnie długą gwarancją. Użycie materiałów wątpliwej jakości, w długiej perspektywie czasu może okazać się bardzo kosztowne. Podobnie sprawa wygląda z montażem. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są zabezpieczone przewody elektryczne i jak wygląda samo podłączenie skrzynek bezpieczników. Niedbale wykonana instalacja narażona jest na zwarcie.
Cenę instalacji fotowoltaicznej można obniżyć w rozsądny sposób. Najprostszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku o dotację z programu „Mój prąd”. Maksymalna kwota dopłaty w 2020 roku wynosi 5000 zł. W przypadku niewielkiej instalacji może to stanowić nawet 30% całkowitej ceny.
Koszt instalacji, pomniejszony o dotację można dodatkowo odliczyć od podatku. W zależności od formy opodatkowania, można uzyskać ulgę termomodernizacyjną w wysokości 17,19% lub 32% kosztów.

d3i5kc8

Fotowoltaika online? Oczywiście, że tak!

Polacy przyzwyczaili się do zamawiania w sklepach internetowych. Wygodne zakupy o dowolnej porze i w przystępnej cenie to w chwili obecnej standard. Rok 2020 pokazał, że przez Internet można zamówić nie tylko telewizor, czy produkty spożywcze. Nowy samochód z salonu, mieszkanie, czy od niedawna instalacja fotowoltaiczna, również mogą być kupione przez Internet.

Sunvival Energy jest pierwszą firmą, która daje możliwość zakupu w sposób wygodny dla klienta. Dobór wielkości instalacji i wszystkie formalności można załatwić zdalnie. Doradcy energetyczni obsługują klientów przez telefon i czat internetowy. Instalację fotowoltaiczną można też szybko zamówić samodzielnie, za pomocą prostej aplikacji na stronie internetowej www.sunvival.pl. Po wpisaniu miesięcznych rachunków za prąd, system automatycznie dobiera optymalną wielkość instalacji fotowoltaicznej. Kolejne kroki po zawarciu umowy i opłaceniu zamówienia, to montaż instalacji, który zajmuje przeważnie jeden dzień oraz zgłoszenie wniosków o przyłączenie instalacji do sieci energetycznej, wymianę licznika na dwukierunkowy i dotacji z programu „Mój prąd”. We wszystkich formalnościach mogą klienta wyręczyć doświadczeni doradcy w firmie.

Po uruchomieniu instalacji, każdy dzień przynosi rosnące oszczędności w domowym budżecie. Dobrze dobrana instalacja powinna w skali roku w 100% pokrywać zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Wytworzona wiosną, latem i wczesną jesienią nadwyżka może być bezpłatnie odebrana zimą. W ten sposób rachunki za prąd mogą spaść do zera. Jedynym kosztem w takim przypadku będą opłaty stałe, które w zależności od operatora i sposobu rozliczenia, wynoszą od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

d3i5kc8

Podziel się opinią

Share
d3i5kc8
d3i5kc8