Trwa ładowanie...

Eleganckie narożniki. Do niewielkiego salonu i nie tylko

Przy aranżacji salonu należy uważać, by wybrane meble nie przytłoczyły reszty pomieszczenia – szczególnie jeśli masz do dyspozycji niewiele miejsca. Nawet niewielki salon da się jednak urządzić w gustowny i funkcjonalny sposób, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednie meble. Warto postawić choćby na elegancki narożnik.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Eleganckie narożniki. Do niewielkiego salonu i nie tylkoŹródło: Pexels
d1bawf7

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Wbrew pozorom narożnik nie zajmuje wiele miejsca, a różnorodne modele doskonale dopasują się do stylu, w jakim urządzasz mieszkanie. Warto zerknąć na nasze propozycje.

Sprawdź ustawienie

Jeśli chodzi o zagospodarowywanie niewielkich przestrzeni, to narożnik sprawdzi się o wiele lepiej niż pełnowymiarowa sofa. Po dosunięciu go w róg pokoju i dostawieniu stolika kawowego tworzy doskonałe miejsce do zażywania popołudniowego relaksu. Wygodny, długi szezlong pozwoli na wygodne oglądanie telewizji bądź oddanie się lekturze. Pamiętaj jednak, że część narożników stanowi spójną całość i nie ma możliwości wyciągania poszczególnych modułów, by zmienić położenie szezlongu. Warto mieć to na uwadze przy zakupie.

Narożnik to skuteczny sposób na wykorzystanie przestrzeni. Dosunięty do ściany zajmuje o wiele mniej miejsca niż pełnowymiarowa sofa i dwa fotele, a w połączeniu z niewielkim stolikiem do kawy tworzy doskonałe miejsce do popołudniowego relaksu. Z drugiej strony jeśli często przyjmujesz gości na noc, pomyśl o narożniku z funkcją spania. Przy wyborze jednak każdego narożnika liczy się przede wszystkim wielkość, która powinna być dopasowana do wzrostu osób mających z niego korzystać. Wyższe osoby powinny wybrać narożnik z wysokim siedziskiem, podczas gdy niższym z powodzeniem wystarczy mniejszy model.

Pexels
Źródło: Pexels

Liczy się wielkość

Przed zakupem narożnika zwróć uwagę na wzrost domowników. Wysokie osoby powinny wybierać meble, w których siedzisko jest na wyższym poziomie, inaczej nie będą czuć się komfortowo. Dodatkowo jeśli ma pełnić funkcję spania, to powinien mieć szerokość mniej więcej odpowiadającą wzrostowi domowników, w przeciwnym wypadku spanie na nim nie będzie należeć do najprzyjemniejszych doświadczeń. Z drugiej strony obszerne narożniki, których szerokość przekracza trzy metry, raczej nie sprawdzą się w przypadku niewielkiej kawalerki.

Jakie powinno być obicie narożnika?

Przede wszystkim trzeba wybrać trwałe materiały, które są odporne na plamy i łatwe w czyszczeniu. Mogą to być zarówno obicia skórzane, te wykonane z ekoskóry bądź materiału. Ważne jest, by tkanina była odporna na przecieranie, nie pękała ani nie marszczyła się. Zwróć uwagę również na jakość wykończeni. Jeśli już przy zakupie dostrzegasz pewne niedoskonałości, istnieje prawdopodobieństwo, że z biegiem czasu materiał zacznie się pruć na szwach.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1bawf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bawf7