Trwa ładowanie...
d1a739g
Artykuł sponsorowany

Domowe rewolucje. Jak zmienić wystrój swojego mieszkania w kilku prostych krokach?

Jesień i zima to pory roku, w trakcie których większość wieczorów oraz weekendów spędzamy w domu. Do tego sytuacja w 2020 roku związana z pandemią sprawia, że dla bezpieczeństwa swojego oraz swoich bliskich zalecane jest niewychodzenie nigdzie bez większej potrzeby. Spędzając dużo czasu zamknięci w czterech ścianach, możemy odczuwać z czasem znużenie oraz rosnącą frustrację. Doskonałym sposobem na urozmaicenie codzienności jest drobna zmiana wystroju wnętrza. Jak zrobić to, aby dobrze się bawić i poczuć lepiej w swoim domu? To całkiem proste!
Share
Domowe rewolucje
Domowe rewolucjeŹródło: materiały partnera
d1a739g

Każdy potrzebuje zmiany

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Wiele osób zostało zmuszonych do przeniesienia swojej codzienności w środowisko domowe, które do tej pory w dużej mierze służyło głównie do relaksu i odpoczynku. Zamknięcie szkół postawiło w trudnej sytuacji również dzieci i młodzież. Zdalne nauczanie oraz praca wymagają stworzenia komfortowych warunków do nauki.

Jeśli całą rodziną spędzamy ostatnie miesiące w domu, pracując, ucząc się oraz wypoczywając w tej samej przestrzeni, możemy czuć się z tego powodu przytłoczeni oraz sfrustrowani. Marzymy o choćby najmniejszej zmianie najbliższego otoczenia. Jednocześnie czas pandemii skutecznie wyklucza wszelkie większe remonty oraz kupowanie nowych kompletów mebli. Jednak nie ma co się poddawać. Przy odrobinie inspiracji oraz pomysłowości, niewielkim kosztem możemy wpuścić do naszych mieszkań odrobinę świeżości, koloru oraz praktycznych rozwiązań, które uprzyjemnią nam spędzanie tego trudnego czasu.

d1a739g

Skąd czerpać inspiracje?

Remonty i przemeblowania kojarzą nam się z miesiącami prac, bałaganem, wysokimi kosztami oraz ogólnym chaosem. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze takie zmiany muszą być drastyczne. Czasem proste rozwiązania są najlepsze. Nowe biurko, praktyczne pojemniki do przechowywania rzeczy, odpowiednie zasłony czy plakaty, mogą zmienić naszą przestrzeń do życia na bardziej przyjazną i komfortową.

Oczywiście podstawą rozpoczęcia wszelkich zmian jest sprawny internet bez limitu, bowiem to właśnie dzięki niemu mamy dostęp do źródła niewyczerpanych zasobów inspiracji. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się takie programy jak „Totalne remonty Szelągowskiej” czy „Zgłoś remont”, które możemy oglądać na antenie HGTV. Teraz kreatywnych sposobów na odświeżenie mieszkania możemy szukać także, oglądając programy na tablecie dzięki telewizji online od Vectry. Obecnie programy telewizyjne są tworzone z myślą o każdym z nas tak, aby przedstawić nowoczesne rozwiązania architektoniczne w przystępnej cenie. Zanim zatem przystąpimy do wdrażania naszych wnętrzarskich pomysłów w życie, obejrzyjmy kilka najciekawszych telewizyjnych propozycji i zobaczmy, co mają nam do zaoferowania aktualnie sklepy meblowe oraz jak w prosty sposób przeprowadzić swoje własne domowe rewolucje.

Domowe biuro w czasie pandemii

Jedną z największych potrzeb, z którymi przyszło się zmierzyć wielu osobom, jest zorganizowanie sobie wygodnego i praktycznego stanowiska do pracy lub nauki. Jeśli takiego brakuje nam obecnie w mieszkaniu, warto poznać sprytne rozwiązania, które pomogą zadbać o komfort codziennej pracy.

d1a739g

Po pierwsze, postarajmy się spojrzeć obiektywnie na przestrzeń, w której żyjemy. Czy przez lata nie zgromadziliśmy wielu rzeczy, które są nam już niepotrzebne, a jedynie zajmują wolną przestrzeń? Zanim zatem przystąpimy do przemeblowania, postarajmy się zrobić porządek z ubraniami, akcesoriami kuchennymi czy przedmiotami, które zawadzają. Zróbmy zdjęcia rzeczom, których nie potrzebujemy, bo możemy z zyskiem sprzedać je na licznych portalach aukcyjnych, a zarobione pieniądze przeznaczyć na nowe dodatki lub meble do domu.

Kiedy zrobimy już wystarczająco miejsca, aby urządzić stanowisko do pracy, starajmy się pomyśleć przyszłościowo. Nowoczesne biurka modułowe sprawiają, że dostosowanie mebla do nawet niewielkiej przestrzeni nie jest trudne. Do tego wygodne krzesło, tablica korkowa i kącik do pracy gotowy!

Dodatki, które zmienią wszystko

Kanały takie jak TVN Style, TLC oraz HGTV, które znajdziemy w telewizji cyfrowej od Vectry, to idealna propozycja na chłodne wieczory oraz weekendy. Znajdziemy tam nie tylko inspiracje dotyczące wystroju wnętrz.

d1a739g

Wszyscy tęsknimy teraz wyjątkowo za naturą i zielenią, dlatego też bardzo dużą popularnością cieszy się uprawa roślin doniczkowych. To właśnie na tych kanałach znajdziemy mnóstwo dobrych porad dotyczących uprawy roślin i kwiatów. Nie zapominajmy również o dodatkach! Nowe rozwiązania, które ułatwią nam życie i uprzyjemnią przebywanie w domu, są zdecydowanie warte poznania. Planując tygodnie spędzone w domu, nie pozwólmy sobie na przygnębienie i smutek. Szukajmy inspiracji, które zastosowane w naszych przestrzeniach, ożywią nam każdy dzień.

d1a739g

Podziel się opinią

Share
d1a739g
d1a739g