Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Czy opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne?

Myśląc o instalacji fotowoltaicznej zdecydowanie mamy przed oczami niskie rachunki za prąd oraz ekologiczność. To oczywiście dwie najważniejsze zalety, o których warto wiedzieć. Nie jest to oczywiście koniec zalet. Jeżeli ogrzewamy dom klimatyzacją, pompą ciepła, panelami podczerwonymi ograniczymy również koszty związane z ogrzewaniem. Warto również wspomnieć o tym, że dzięki panelom w prosty sposób uniezależnić się od publicznego dostawcy, a tym samym nie być podatnym na zmieniające się rachunki.

Share
Czy opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne?
Czy opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne? Źródło: materiały partnera, fot: biletskiyevgeniy.com
d412y2w

Fotowoltaika na przestrzeni ostatnich lat znacząco zyskała na popularności. Panele tego rodzaju można spotkać praktycznie wszędzie, na dachach domów jednorodzinnych, segmentów, ale również biur, hal, magazynów, zakładów produkcyjnych, uczelni czy szkół. Również instytucje państwowe inwestują w fotowoltaikę, dostrzegając jej potencjał oraz oczywiście ją promując.

Warto wiedzieć, że dobrze skonfigurowana instalacja fotowoltaiczna, połączona z dobrym montażem, prawidłowym użytkowaniem i co najważniejsze regularnym myciem i serwisem sprawi, że będziemy mogli już w krótkim czasie po uruchomieniu paneli cieszyć się darmowym prądem ze słońca. Nie ma bardziej wydajnej oraz bardziej ekologicznej metody pozyskiwania prądu. Musimy to wiedzieć. Wiele ważnych informacji na ten temat jest na stronie https://hymon.pl/cena-1-kwh-jaka-jest-cena-energii-elektrycznej/

Oczywiście pierwszym krokiem, który warto wykonać, aby posiadać u siebie tego rodzaju rozwiązanie jest oczywiście znalezienie doświadczonego wykonawcy, który ma dobrą ofertę, potrafi ją dopasować do potrzeb klienta, jak również bierze pod uwagę dwa kluczowe aspekty:

d412y2w

- zapotrzebowanie energetyczne domu,

- warunki techniczne i rodzaj budowli.

Współpraca z firmą, która jest na rynku już dość długo, ma za sobą wiele udanych realizacji, działa legalnie, wystawia faktury oraz przede wszystkim zapewnia gwarancje na własne usługi jest dla inwestora, który często angażuje spore środki po prostu bezpieczna.

Jak ustawić panele fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczna, którą posiadamy na dachu bądź na gruncie musi po prostu funkcjonować w sposób prawidłowy, produkować dokładnie tyle prądu, ile potrzebujemy do zasilenia podstawowych sprzętów, które się znajdują na naszym wyposażeniu, jak również dodatków, jak pompa ciepła, klimatyzacja, panele podczerwone.

d412y2w

Kluczową kwestią jest oczywiście prawidłowy montaż, od którego zależy wydajność instalacji, brak usterek, odporność na uszkodzenia, jak również wolniejsze zużywanie się poszczególnych elementów instalacji.

Prawidłowe ustawienie paneli fotowoltaicznych:

- na południe, pod kątem 30-40 stopni,

- na południowy-wschód lub południowy zachód pod kątem 22-55 stopni.

d412y2w

W ten właśnie sposób po prostu umożliwimy panelom maksymalną możliwość poboru promieni słonecznych, a tym samym sprawne ich konwertowanie na energię elektryczną, która jest nam niezbędna do życia. Nieprawidłowe ustawienie paneli w znaczący sposób może zmniejszyć skuteczność instalacji i zniweczyć wysiłek finansowy, który ponieśliśmy.

Koszty, a zyski

Instalacja fotowoltaiczna oczywiście składa się z wielu elementów. Panele są jej najbardziej widocznym elementem, ale również trzeba wymienić tu okablowanie, systemy i akcesoria montażowe, jak również konwerter. Wszystko to kosztuje. Im większe zapotrzebowanie, większa elektrownia, tym koszty wyższe. Można oczywiście zmniejszyć koszty na dwa sposoby:

- zaangażowanie firmy, która dopasuje instalację do naszych potrzeb,

- skorzystanie z dotacji.

d412y2w

Oba sposoby są po prostu skuteczne, dlaczego? Przede wszystkim zbyt mała instalacja nie wyprodukuje tyle prądu, ile to konieczne, będzie również mocno obciążona. Rachunki nie spadną, sprzęt będzie się szybciej zużywał. W przypadku zbyt rozbudowanej instalacji koszty rosną, inwestycja nie będzie się zwracać tak szybko, jak powinna.

Aby zrozumieć, jak ważna jest fotowoltaika, warto określić korzyści. Tu możemy wymienić:

- niezależność energetyczną,

- brak przejmowania się rachunkami za prąd i ogrzewanie,

d412y2w

- posiadanie darmowego prądu ze słońca,

- możliwość najtańszego zasilenia gniazdek oraz sprzętów,

- ekologiczność rozwiązania,

- brak konieczności posiadania typowej kotłowni,

- brak konieczności magazynowania opału,

- brak smogu i innych zanieczyszczeń powietrza.

Dobrym rozwiązaniem jest również uważne prześledzenie naszych dotychczasowych rachunków za prąd oraz dokładne zrozumienie, za co tak naprawdę płacimy.

Artykuł sponsorowany
d412y2w

Podziel się opinią

Share
d412y2w
d412y2w