Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD

Co warto wiedzieć na temat kupowania prezentów na różnego rodzaju okazje?

Zdecydowana większość z nas lubi otrzymywać prezenty. Nieco gorzej idzie nam zakup praktycznego prezentu, gdyż zależy nam na tym, aby sprawić przyjemność bliskiej osobie. Tak czy inaczej, temat prezentów jest aktualny niemalże przez cały rok. Trudno też wskazać jednoznacznie, co jest najważniejsze podczas jego wyboru? Jedni cenią sobie wyłącznie praktyczne prezenty, inne ręcznie wykonane przedmioty. Jeszcze inni coś, co znajdzie zastosowanie w ich pasji np. podróżach. Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik czym się kierować podczas zakupu prezentów.

 Źródło: materiały partnera
db6lx7u

Czym są tak naprawdę praktyczne prezenty?

Myśląc o praktycznych prezentach do pewnego stopnia mamy ułatwione zadanie, gdyż przedmiotów, których używa się w każdym domu na co dzień jest mnóstwo. Dodatkowo część z nich psuje się w ekspresowym tempie, co sprawia, że co jakiś czas musimy kupować nowe. Jeśli zatem szukasz pomysłu na praktyczny prezent, zastanów się nad listą rzeczy, które planujesz kupić dla siebie w najbliższym czasie. Niewykluczone, że w ten prosty sposób znajdziesz kilka propozycji. Jeśli pasją kogoś spośród naszych znajomych jest gotowanie, radość może sprawić mu jakiś gadżet do kuchni, który albo często się zużywa, albo wciąż go nie posiada, choć niejednokrotnie o nim wspominał. Rzecz jasna, wiedzę o takich sprawach możemy posiadać utrzymując z taką osobą bliską relację.

Z zakupem praktycznego prezentu łatwiej utrafić, gdy znamy obdarowanego

O ile kwiaty i butelka dobrego wina są uważane za uniwersalne drobiazgi podczas wizyty u znajomych, o tyle utrafienie z praktycznym prezentem będzie łatwiejsze, gdy znamy nieco bliżej osoby, do których przychodzimy.

Elektryczna maszynka do golenia dla mężczyzny czy depilator dla kobiet to tylko dwa przykłady praktycznych prezentów, które ucieszą większość obdarowanych. Pytanie jednak, czy możemy je wręczyć osobom, które słabo znamy? Raczej nie. W części przypadków mogłoby one zostać źle odebrane. Maszynka i depilator to praktyczne prezenty z rodzaju osobistych, które mogą i powinny wręczać sobie osoby bliskie. Nie musimy się tu ograniczać jedynie do zakochanych, ale do bliskich przyjaciół już jak najbardziej.

db6lx7u

Dobrym pomysłem na upominek mogą być za to wszelkiego rodzaju gadżety w tym te elektroniczne. Etui lub power bank do smartfona. Licznik kilometrów do roweru. Rękawiczki, w których możemy obsługiwać smarftona bez konieczności ich zdejmowania. Listę pomysłów na upominek znajdziesz na stronie: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-prezent-na-walentynki.bhtml

Dobre słuchawki to bez wątpienia praktyczny oryginalny prezent w jednym

Przed nami Walentynki, a więc jedna z wyjątkowych okazji do wręczenia prezentu najbliższej nam osobie. W przypadku Walentynek mniej ryzykujemy tym, że prezent nie przypadnie do gustu obdarowanemu, obdarowanej. Tym samym podarunek wręczony w tym dniu ma szansę nabrać wyjątkowego charakteru.

Jednym z praktycznych, a zarazem modnych prezentów dla zakochanych, którymi mogą się oni wzajemnie obdarować są słuchawki. Żyjemy w czasach, w których nie rozstajemy się praktycznie ze smarfonami. To dzięki nim rozmawiamy, słuchamy muzyki, oglądamy filmy. Siłą rzeczy nie zawsze możemy i chcemy, aby inni słyszeli co też oglądamy. Stąd też od lat bardzo dużą popularnością cieszą się słuchawki. Na rynku istnieje wyraźny podział na słuchawki nauszne i douszne. I jedne i drugie mają swoich zwolenników. Oba rodzaje mają liczne zalety. Nie są jednak pozbawione pewnych wad. Dużo zależy też od osobistych preferencji. Jedni lubią czuć na uszach dobrze przylegające słuchawki, inni wręcz przeciwnie cenią sobie miniaturyzację, stąd jedynym słusznym wyborem są dla nich wersje douszne. Zanim zatem zdecydujesz się obdarować bliską Ci osobę słuchawkami, postaraj się poznać jej preferencje, a następnie zajrzyj do poradników na temat każdego z obu typów.

Więcej o modelach nausznych znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/sluchawki,typ!nauszne.bhtml

db6lx7u

Natomiast ich mniejszą wersję opisujemy tutaj: https://www.euro.com.pl/sluchawki,typ!douszne.bhtml

O czym warto pamiętać za każdym razem, gdy planujemy zakup prezentu?

Urodziny, imieniny, rocznice poznania, ślubu czy pojawienie się dziecka w rodzinie. Wyjście do znajomych bliższych i dalszych. Okazji do wręczenia prezentu nie brakuje. Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię zakup prezentu poświęć, chwilę na to, aby przemyśleć kim jest osoba, którą chcesz obdarować.

Wybierając się np. na parapetówkę można zapytać wprost co przydałoby się gospodarzom domu. Lista rzeczy potrzebnych w nowym miejscu zamieszkania jest naprawdę długa i pozwala znaleźć coś co sprawi radość obdarowanemu. Co istotne, nie muszą to być wcale rzeczy duże, ani drogie.

Oczywiście wiele zależy od posiadanego przez nas budżetu oraz stopnia znajomości z obdarowywaną osobą.

db6lx7u

Pamiętaj, że wręczenie drogiego prezentu tylko dlatego, że możesz sobie pozwolić na jego zakup może być dla drugiej strony niezręczne. Może poczuć się zobowiązana, a niekoniecznie może być ją na to stać. Miej zatem na uwadze takie kwestie.

Oryginalny prezent, który trafi idealnie w nasze potrzeby, może służyć przez długi czas przypominając za każdym razem o osobie, od której go otrzymaliśmy. Czy może być coś lepszego? Chyba nie. I z tą myślą życzymy udanych prezentowych wyborów.

Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD
db6lx7u
db6lx7u