Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
Blachy Pruszyński
Artykuł Sponsorowany
05-09-2022 14:27
Artykuł sponsorowany Blachy Pruszyński

Blacha na rąbek – jak ją wybrać?

Dziś przedstawiamy nowoczesne i wygodne rozwiązanie w postaci paneli dachowych na rąbek. Wzory tworzone przez opisywany typ paneli idealnie sprawdzi się w minimalistycznym budownictwie. Blachę na rąbek polecamy wszystkim, którzy w najbliższym czasie planują rozpoczęcie budowy domu. Jest ona znacznie lepszym rozwiązaniem niż wcześniej stosowana blacha łączona przez zagięcie w formie rąbka.

Share
 Źródło: materiały partnera
d2h4ru4

Patenty na szybki montaż

Jeśli chodzi o blachy na rąbek, największym uznaniem cieszą się te produkowane z aluminium oraz stali ocynkowanej-powlekanej. Warto zwrócić uwagę na mniejsze panele, które stanowią nowszą wersję blachy na rąbek stojący. Panel dachowy NA RĄBEK to źródło wielu ułatwień, które sprawią że czas pracy zostanie zredukowany. Do takich ułatwień należą m.in.: gotowe zamki, które eliminują konieczność ręcznego zaginania rąbka oraz gotowe otwory montażowe, które są dużym ułatwieniem w procesie przytwierdzenia do konstrukcji. Jeszcze inną ogromną zaletą blachy na rąbek są maszynowo wycięte zamki, które używane są w montażu elementów na listwie startowej.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Duże pole do popisu w kwestii aranżacji

Osiem stopni, taki właśnie kąt nachylenia umożliwia wykorzystanie blachy na rąbek. Charakterystyczne dla tego typu blachy panele są idealnym rozwiązaniem dla dachów o prostej formie i dużej powierzchni. Typowa blacha na rąbek zaliczana jest do blach zupełnie płaskich. Z racji tego, że klienci poszukują urozmaiceń, zaprojektowane zostały cztery różnorodne rodzaje powierzchni panelu NA RĄBEK. Oprócz wspomnianej zupełnie płaskiej blachy, w ofercie znajdziemy również: blachę z mikrofalą, z makrofalą oraz z mikrotrapezem. To zróżnicowanie sprawia, że każdy klient ma szansę znaleźć coś dla siebie. Aranżacje realizowane z pomocą blachy na rąbek to minimalizacja ryzyka falowania blachy oraz gwarancja świetnie wyglądających dachów i elewacji.

d2h4ru4

30, a nawet 50 lat gwarancji

W wytwarzaniu blachy na rąbek wykorzystuje się blachę o grubości od 0,5 do 0,7 mm. Jeśli klient chce się zdecydować na zakup gładkiego panelu na rąbek, którego długość przekracza 6 m, polecamy wybór najgrubszej blachy.

Najważniejsze w doborze blachy na rąbek jest podjęcie decyzji odnośnie powłok ochronnych. Każda powłoka to nie tylko inna jakość i grubość, ale także inny czas gwarancji. Możemy to zobrazować na przykładzie powłoki poliestrowej o grubości 25 um błyszczącej i powłoki poliuretanowej PURMAT o grubości 50 um w firmie Blachy Pruszyński. Gdy klient zdecyduje się na tę pierwszą dostanie do 30 lat gwarancji. Gdy wybierze opcję nr 2, dostanie 50 lat gwarancji.

Niewątpliwą zaletą blachy na rąbek jest jej bogata kolorystyka. Duża liczba dostępnych kolorów sprawia, że każdy dach może być wyjątkowym dziełem. Gwarancją efektowności będą panele na rąbek w kolorze grafitowym.

Czym jeszcze powinniśmy kierować się przy wyborze powłoki ochronnej? Oprócz aspektów wizualnych oraz wysokości kosztów, powinniśmy zwrócić uwagę na usytuowanie budynku. Pozwoli to uchronić dach przed negatywnymi czynnikami, takimi jak przybrudzenia powłoki.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dobry producent to podstawa

Pokrycie dachowe to jeden z najważniejszych elementów podczas budowy domu. Wiąże się on z dużymi kosztami, dlatego warto postawić na sprawdzonego producenta, który zadba o to, by finalny efekt był satysfakcjonujący. O jakości blachy na rąbek decydują rodzaj stali oraz powłoki ochronne. Podczas selekcji różnego typu ofert, powinniśmy zwracać uwagę na warunki gwarancji, od jej długości aż po inne korzyści, które ma ona za sobą nieść.

Artykuł sponsorowany Blachy Pruszyński
d2h4ru4
d2h4ru4
d2h4ru4