Trwa ładowanie...

8 sposobów na wykorzystanie papierowego ręcznika. Będziesz zaskoczony

Do tej pory sądziłaś, że ręczniki papierowe nadają się tylko do wycierania plam ze stołu czy odsączania tłuszczu z frytek? To nie jedyne sposoby na ich wykorzystanie. Zobacz, do czego jeszcze mogą służyć.

8 sposobów na wykorzystanie papierowego ręcznika. Będziesz zaskoczonyŹródło: iStock.com
d26vasm
d26vasm

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Papierowe ręczniki to produkt, który wszyscy znamy, lubimy i często używamy w kuchni. Są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim higieniczne i doskonale wchłaniają wilgoć. Oprócz wycierania blatów i usuwania plam po rozlanych napojach, używamy ich do odsączania tłuszczu z rosołu albo smażonych frytek. Oto, do czego jeszcze mogą się przydać.

Sposób na chrupiący boczek z mikrofali

Czy to możliwe, że korzystając z mikrofali możemy uzyskać efekt jak po smażeniu na patelni? Tak! Za pomocą jednego triku możemy uzyskać chrupiący boczek i to bez brudzenia kuchenki. Co trzeba zrobić? Rozłóż plasterki boczku na talerzu lub włóż do miski i przykryj całość suchym ręcznikiem papierowym. Nastaw kuchenkę mikrofalową na 2 minuty. Po ich upływie, twoja chrupiąca przekąska będzie gotowa do spożycia.

Nawadnianie gleby

Ręcznik papierowy ma wiele nietypowych zastosowań. Jednym z nich jest również utrzymanie odpowiedniej wilgotności roślin w doniczkach. Wystarczy wyłożyć kilka warstw papierowego ręcznika na spód pojemnika, a dopiero potem wsypać ziemię. Ręcznik będzie absorbował krople wody – dzięki temu roślinki mogą być rzadziej podlewane.

Ochrona kosza na śmieci

Przeciekający worek, uciążliwe plamy i nieprzyjemny zapach – to prawdziwa zmora, która kryje się na dnie kosza na śmieci. Nawet jeśli systematycznie go opróżniasz i tak musisz liczyć się z tym problemem. Na szczęście możesz choć trochę się go pozbyć, jeśli wyłożysz dno kosza kawałkami ręcznika papierowego. W rezultacie pozbędziesz się zabrudzeń, a mycie kosza stanie się o wiele łatwiejsze. Dla jeszcze lepszego efektu możesz posypać ręcznik sodą oczyszczoną, która skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Czyszczenie chromowanych przedmiotów

Powierzchnia przedmiotów ze stali nierdzewnej jest wyjątkowo delikatna i podatna na zadrapania. Dotyczy to choćby zlewu, czajnika, okapu czy kuchenki mikrofalowej. Aby nadać im charakterystyczny połysk, trzeba regularnie polerować je oliwą – najlepiej użyć takiej w spreju. W tym przypadku niezbędny będzie również miękki ręcznik papierowy, który znacznie ułatwi tę pracę.

Filtr do kawy

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy – dla niektórych to wręcz rytuał. Czasami jednak zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Np. zajrzymy do szafki i odkryjemy, że właśnie skończył się zapas filtrów do ekspresu. Czy to znaczy, że nici z kawy? Na szczęście nie! Papierowy filtr z powodzeniem można zastąpić zwykłym ręcznikiem papierowym. Wystarczy urwać kawałek, uformować z niego tubkę, umieścić ją w ekspresie i można cieszyć się smakiem ulubionej kawy.

"Gumka" do usuwania plam po kredkach

Stół zamalowany kredkami (zwłaszcza świecowymi) to bolączka wielu rodziców. Całe szczęście i na to znajdzie się sposób. Wystarczy na zabrudzoną powierzchnię położyć listek ręcznika papierowego i chwilę prasować żelazkiem nastawionym na niską temperaturę. Pod wpływem ciepła, wosk z kredek rozpuści się i łatwiej będzie usunąć go z powierzchni blatu.

123RF
Źródło: 123RF

Eko-chusteczki nawilżane

To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych chusteczek, które często nasączane są różnymi substancjami chemicznymi. Jak je zrobić? Przetnij rolkę ręczników papierowych w poprzek. Do plastikowego pojemnika wlej szklankę wody i dodaj kilka kropel oliwki dla dzieci. Umieść w pojemniku pół rolki ręcznika papierowego i zaczekaj aż zmięknie. Powstałe chusteczki przechowuj w chłodnym miejscu – mogą posłużyć nawet do kilku tygodni.

Przechowywanie owoców i warzyw w lodówce

Większość z nas trzyma owoce i warzywa w plastikowych pojemnikach. Tymczasem dobrą opcją jest przechowywanie niektórych produktów spożywczych w papierowych ręcznikach. Może to być sałata, koperek, szczypiorek czy natka pietruszki – tak owinięte dłużej zachowają świeżość, a w twojej lodówce będzie czysto i estetycznie.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

d26vasm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26vasm