Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

3 pomysły na ciekawą aranżację ściany w kuchni

Aranżacja ściany w kuchni jest niezwykle ważna. Obecnie wiele osób zamiast osobnej kuchni ma tylko niewielki aneks łączący się z salonem. Przedstawiamy 3 pomysły na ciekawą aranżację ściany w kuchni.

Share
Aranżacja ścianAranżacja ścianŹródło: materiały partnera
d1pzrd8

Lacobel 

Lacobel to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które od kilku lat cieszy się sporą popularnością. Lacobel to szkło, które cechuje się idealną gładkością i dekoracyjnym charakterem. Ma piękny połysk na całej powierzchni, co wygląda bardzo atrakcyjnie. Warto także zaznaczyć, że lacobel nie blaknie pod wpływem promieniowania UV, jest dosyć trwały, zachowuje naturalny kolor i nie blaknie. Należy jednak pamiętać o tym, że lacobel ma także pewną wadę – w momencie, gdy szkło zostanie uszkodzone (na przykład przez uderzenie, przyłożenie gorącej patelni), konieczna jest wymiana całego panelu, a nie tylko jednego fragmentu. Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowo pokrycie szkła lacobel warstwą folii propylenowej, która zabezpiecza przed wilgocią oraz zarysowaniami. 

Naklejki na kafelki 

Naklejki na kafelki to kolejny gorący trend wnętrzarski. Takie naklejki świetnie sprawdzają się w mieszkaniach lub domach z rynku wtórnego, gdzie konieczna jest zmiana aranżacji w kuchni. Naklejki na kafelki są wykonywane z folii samoprzylepnej odpornej na wilgoć i uszkodzenia. Takie rozwiązanie jest doskonałe także dla osób, które chcą wypróbować nowe wzory, a jednocześnie nie mają ochoty na czasochłonny remont i wymianę płytek. Naklejki sprawiają, że ściana prezentuje się estetycznie, a nie ma żadnych problemów ze zmianą aranżacji. Elementy całego zestawu naklejek można skomponować samodzielnie i dobrać taki wzór, który akurat pasuje do kuchni lub aneksu połączonego z salonem. Zdecydowana większość naklejek na płytki ma wymiary 15 cm na 15 cm, a więc podobne do płytek. Można jednak znaleźć naklejki o niestandardowych wymiarach. 

Kamień na ścianę

Trzecim ciekawym rozwiązaniem jest kamień wnętrzarski na ścianę w kuchni. Jest to zdecydowanie najdroższa opcja aranżacyjna, jednak ma sporo zalet. Przede wszystkim kamień to materiał naturalny, który idealnie wpasowuje się we wnętrza w stylu angielskim, klasycznym i skandynawskim. Kamień na ścianie daje także spektakularny efekt, a jednocześnie jest w zasadzie niezniszczalny. Oczywiście najlepiej wybrać kamień naturalny, a nie jego imitację. To drugie rozwiązanie może nie być wystarczająco trwałe, a dodatkowo nie daje tak ciekawego efektu wizualnego. Dla miłośników nowoczesnych aranżacji odpowiednie są spieki kwarcowe oraz fornir kamienny. Warto także zwrócić uwagę na płytki kamienne trójwymiarowe. Należy pamiętać o tym, że do naturalnego kamienia na ścianę należy dobrać wysokiej klasy meble oraz dobrej jakości blat kuchenny, aby wszystko do siebie pasowało. 

Artykuł sponsorowany
d1pzrd8

Podziel się opinią

Share
d1pzrd8
d1pzrd8