Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
podłoga
29-10-2014 15:35

Jesienne wnętrza w stylu romantycznym

Pastele, kwieciste wzory, bielone meble, subtelne dodatki i zwiewne materiały to elementy kojarzące się z ciepłem rodzinnego domu czy zapachem babcinej szarlotki. Jak dziś przywołać te piękne wspomnienia? Radzimy - nie tylko zakochanym - w jaki sposób urządzić wnętrze w romantycznym stylu.

Jesienne wnętrza w stylu romantycznymŹródło: RuckZuck
d1piyhk
d1piyhk

Pastele, kwieciste wzory, bielone meble, subtelne dodatki i zwiewne materiały to elementy kojarzące się z ciepłem rodzinnego domu czy zapachem babcinej szarlotki. Jak dziś przywołać te piękne wspomnienia? Radzimy - nie tylko zakochanym - w jaki sposób urządzić wnętrze w romantycznym stylu.

– Chłodne jesienne wieczory chętnie spędzamy w domowym zaciszu. Rozsiadamy się wtedy wygodnie w fotelu i popijając gorącą herbatę, oglądamy ulubiony film lub sięgamy po dobrą książkę. Niejednokrotnie są to historie miłosne, które mimo deszczu za oknem potrafią wprowadzić nas w przyjemny nastrój. Czy romantyczna aura może zagościć także we wnętrzu? Jak najbardziej. Właściwy dobór kolorów, mebli i dodatków to klucz do przeobrażenia salonu czy sypialni w przytulny buduar niczym z powieści Jane Austen – mówi Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy Classen.

Styl romantyczny: baza

Styl romantyczny to kompilacja kilku, czasem zupełnie przeciwstawnych kierunków aranżacji wnętrz, w tym między innymi prowansalskiego, skandynawskiego, vintage czy boho. Mimo tej niejednorodności można jednak wskazać jego charakterystyczne cechy:

  • kolory – to przede wszystkim pastele. Jasny fiolet, pudrowy róż, subtelne błękity i zielenie należą do najbardziej popularnych. Obok nich pojawia się również śnieżna biel oraz écru. Chcąc uniknąć monotonii, często stosuje się zestawienia różnych odcieni tej samej barwy;
  • desenie – wiodącymi motywami są kwiaty, kropki, kratki oraz paski. Pojawiają się one nie tylko na meblach czy akcesoriach, ale też na ścianach (np. w postaci tapety). Przy takiej mnogości wzorów konieczne jest znalezienie złotego środka. Zbyt bogata, a przez to niespójna ornamentyka może bowiem zakłócić harmonię wnętrza;
  • dodatki – to one tworzą klimat romantycznego wnętrza. Ozdobne poduszki, wstążki, szkatułki, figurki, ręcznie malowane obrazy i miękkie dywany dodają pomieszczeniom wyjątkowego uroku, estetyki oraz delikatności.

Charakterystyczny dla romantycznego wnętrza jest również tzw. shabby chic (ang. shabby - stary, obdarty, podniszczony; chic - szyk). To sposób aranżacji wnętrz bazujący na wykorzystaniu wiekowych bądź celowo postarzanych mebli, a zarazem technika malowania polegająca na nakładaniu farby na przedmioty tak, by jej warstwy tworzyły przetartą, łuszczącą się powierzchnię. W połączeniu z innymi zabiegami (drążenie ubytków, obcieranie papierem ściernym) pozwala ona na osiągnięcie efektu podniszczenia.

d1piyhk

Styl romantyczny: podłoga

– W romantycznym wnętrzu obok mebli czy dodatków w wydaniu retro sprawdzi się też stylizowana na dostojnie postarzaną podłoga. Deski o wyraźnej, głębokiej strukturze oraz widocznym usłojeniu nadadzą pomieszczeniu szyk i elegancję, podkreślając zarazem jego subtelny charakter. Właściwości takie mają np. panele podłogowe z kolekcji Dynamic II (grupa Extravagant) – dodaje Anna Lipus.

Urządzając mieszkanie w stylu romantycznym, warto postawić na jasną podłogę. Do takiej aranżacji pasować będą panele podłogowe marki Classen w odcieniach dębu Savona (linia Joy), dębu Arusha (Challange 4V) czy Avero (Play 4 Silent).

d1piyhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1piyhk