Trwa ładowanie...

Mieszkanie dla hipstera. Sprawdź, czy o wszystkim pamiętałeś

Mieszkanie w stylu hipsterskim jest urządzone designersko i na luzie. Niebanalne wyposażenie idzie tu jednak zawsze w parze z funkcjonalnością. To nie hipster dopasowuje się do wnętrza, tylko wnętrze do hipstera!

Mieszkanie dla hipstera. Sprawdź, czy o wszystkim pamiętałeśŹródło: Mrjasongrant.com
d18a3wt
d18a3wt
Mieszkanie w stylu hipsterskim jest urządzone designersko i na luzie. Niebanalne wyposażenie idzie tu jednak zawsze w parze z funkcjonalnością. To nie hipster dopasowuje się do wnętrza, tylko wnętrze do hipstera!

Rysopis lokatora

Aby przybliżyć zasady aranżacji wnętrz w stylu hipsterskim, warto poznać ich lokatora. Hipster jest kojarzony zwykle z osobą młodą. Nie jest to oczywiście reguła, ale rzeczywiście większość miłośników stylu hipsterskiego nie przekroczyła jeszcze trzydziestki. Głównym wyznacznikiem tej grupy jest zagorzała niechęć do kultury masowej. Dla hipstera liczy się oryginalność i to, co odróżnia go od mainstreamu. Dba on o swój wizerunek, tak samo jak o wnętrza. W obu przypadkach dąży do wyrazistości i stosowania unikalnych rozwiązań, nawet jeśli oznacza to DIY (do it yourself). Ceni sobie odmienność i kreatywność rozwiązań, a także proste formy, o ile stoi za nimi ciekawy pomysł.

Aranżacyjny galimatias

Wchodząc do mieszkania urządzonego w stylu hipsterskim, ma się wrażenie, że panuje tam chaos. Wzory i kolory dekoracji często przekrzykują się wzajemnie, a meble pochodzące z różnych biegunów wzorniczych zdają się toczyć walkę o dominację. Chociaż na pierwszy rzut oka poszczególne elementy wnętrz nie pasują do siebie, tworzą razem spójną całość, wyrażając przy tym bujną osobowość hipstera oraz odzwierciedlając jego bezpośrednie podejście do życia.

Komercyjne zło

Hipster nie urządza się w znanych sieciówkach i marketach budowlanych. Jego mieszkanie nie przypomina jednego z tych, które widuje się w zakupowych katalogach. Styl hipsterski nie odzwierciedla oferty modnych salonów wyposażeniowych w mieście. Nawet jeśli jedna z pokrytych tapetą ścian w aranżacji wnętrz pamięta jeszcze lata 80., dla hipstera to gratka! Zawsze lepsze to niż kopiowanie tego, co mają inni.

d18a3wt

Retro i handmade

Sentyment do prostych kształtów często zbliża styl hipsterski do estetyki vintage. Zresztą przedmioty odziedziczone po dziadkach zwykle gwarantują niepowtarzalność. W domu hipstera zawsze znajdzie się miejsce na meblościankę z zamierzchłych lat czy biurko z czasów szkolnych, zabrane z domu rodziców. Stare? Nie szkodzi! Zawsze można poprosić znajomego graficiarza, by nieco je odświeżył. Każdy hipster ceni też wyroby rękodzielnicze, a prywatne znajomości na lokalnym rynku artystycznym przejawiają się czasem oryginalnymi elementami aranżacji wnętrz.

Miara portfela

Przesadna ekstrawagancja i eklektyzm składają się na osobliwy kolaż widoczny zarówno w ubiorze, jak i aranżacji wnętrz w stylu hipsterskim. Ta mieszanka to też wynik ograniczonych możliwości finansowych. Hipster nabywa potrzebne rzeczy na bieżąco, nie planuje kompleksowo zakupów do wnętrz. Ponadto młodzi ludzie, będący na studiach czy stojący dopiero u progu kariery często są zmuszani do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Regał z drewnianych skrzynek wygląda niesztampowo i nie wymaga dużego nakładu gotówkowego. Podobnie łóżko z palet czy żarówka zawieszona na kolorowym kablu – designersko, ale prosto, tanio i funkcjonalnie.

Graficzna wyrazistość

Upodobanie do plastycznych form przejawia się w plakatach czy obrazach w popartowskim duchu. W domu hipstera mało jest elementów monolitycznych i monotonnych kolorystycznie. Nijakość nie ma tu wstępu! Przy stole często stoją różnokolorowe krzesła, a w sypialni rządzą wielokolorowe poduchy. Hipster lubi graficzne elementy stylizacji, być może dlatego retro okulary w grubych oprawkach czy wąsy każdej długości stały się nie tylko typowym elementem dopełniającym strój, ale w formie dekoracji zagościły też na ścianach i meblach

d18a3wt

Funkcjonalny luz

Hipster kreatywnie podchodzi do zwykłych przedmiotów w aranżacji wnętrz. Stać go na nieszablonowe decyzje. Wszak nie ma nic złego w tym, aby w biblioteczne z książkami zrobić miejsce na wieszaki z ubraniami czy postawić tam kilka talerzy i kubków. Ważne, by to co potrzebne zawsze stało pod ręka. Hipster bez zahamowań łączy też przedmioty kiczowate i wytworne. Lubi szukać niekonwencjonalnych zastosowań dla pospolitych i komercyjnych rzeczy. Ma zwykle niszowe zainteresowania i dobrze odnajduje się w rzadkich, najlepiej artystycznych zawodach, co niekiedy eksponuje w swoim mieszkaniu – otacza się tym, co budzi pozytywne skojarzenia. Przypadkowość i spontaniczność to żywioł stylu hipsterskiego.

d18a3wt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18a3wt