Trwa ładowanie...

Jak zaaranżować mieszkanie na wynajem

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Jak zaprojektować taki lokal, by był atrakcyjny dla dużej liczby odbiorców i przyniósł spodziewane zyski? Jak przy jego aranżacji wydać niewiele, a uzyskać efekt WOW, który przyciągnie klientów? W jakie produkty warto zainwestować? Podpowiadamy, jak w trzech krokach przystosować wnętrze do wynajmu.

Jak zaaranżować mieszkanie na wynajemŹródło: Boho Studio
d2r9nqz
d2r9nqz
Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Jak zaprojektować taki lokal, by był atrakcyjny dla dużej liczby odbiorców i przyniósł spodziewane zyski? Jak przy jego aranżacji wydać niewiele, a uzyskać efekt WOW, który przyciągnie klientów? W jakie produkty warto zainwestować? Podpowiadamy, jak w trzech krokach przystosować wnętrze do wynajmu.

Po pierwsze: trwałe materiały

Wybierając materiały wykończeniowe, warto oprócz ceny zwrócić uwagę na ich trwałość. Pierwszym produktem, w który warto zainwestować, jest pokrycie podłogi. Powinna być ona wytrzymała na uszkodzenia, łatwa w czyszczeniu, ale również powinna mieć możliwość odświeżenia po kolejnych najemcach. Do strefy mokrej wybierz twardy półmatowy gres, najlepiej w przecieranym jasnym kolorze (jak złamana szarość czy beż). Na płytkach o niejednorodnej strukturze ewentualne zarysowania będą mniej widoczne, a jasna kolorystyka powiększy optycznie przestrzeń i odbije światło, sprawiając, że mieszkanie będzie bardziej atrakcyjne. W pokojach zrezygnuj z wykładziny czy paneli. W ich przypadku, choć kuszą niską ceną, łatwo o uszkodzenia. Decydując się na drewno, sprawdź przed zakupem twardość deski. Najtwardsze będą oczywiście gatunki egzotyczne, takie jak merbau, ale te będą również najdroższe. Wybierając ekonomicznie, zdecyduj się na jesion lakierowany. Niedrogim rozwiązaniem będzie również tradycyjny parkiet mozaikowy lub
trójwarstwowa deska barlinecka. Taki materiał można łatwo i niedrogo odświeżyć po zmianie najemców.

Drugim produktem, w który warto zainwestować, jest blat kuchenny. Samą zabudowę stolarską można zrobić z gotowych elementów, korzystając z rozwiązań typu IKEA. Blat natomiast powinien być trwały i odporny na zarysowania – postawmy na kamień lub spiek kwarcowy docinany na wymiar.

Po drugie: prostota i funkcjonalność

Stylistyka mieszkania na wynajem powinna być prosta, bez zbyt wielu dekoracji ściennych, ozdób czy kolorów. Większość najemców, decydując się na długoterminowy najem, będzie chciała nadać wnętrzu osobisty charakter. Żeby im to umożliwić, ściany pozostaw gładkie, w kolorach złamanej bieli, beżu lub szarości, tak by mieszkańcy mogli powiesić na nich ulubione obrazy czy zdjęcia. Dekoracje okienne ogranicz do jasnych rolet, które są łatwe do utrzymania w czystości i niedrogie. Meble powinny być uniwersalne, pasujące zarówno do wnętrza klasycznego, jak i nowoczesnego. Świetnie sprawdzą się kubikowe szafki IKEA. Są proste, funkcjonalne i do tego niedrogie. Wybierając kanapę i fotele, sprawdź, czy mają wymienne pokrycia, dzięki czemu w razie potrzeby nie będziesz musiał oddawać ich do tapicera.

d2r9nqz

Po trzecie: bajer

**

**

Chociaż proste i uniwersalne, mieszkanie na wynajem powinno również przyciągać jakimś oryginalnym elementem. Tak zwany bajer można zastosować np. w łazience, wieszając ciekawe lustro lub pokrywając jedną ze ścian wodoodporną tapetą z oryginalną grafiką. W roli przykuwającego uwagę gadżetu świetnie sprawdzi się mech stabilizowany. Na jednej ze ścian w przedpokoju można ułożyć z niego napis lub geometryczny wzór. Taki element wyróżni wnętrze, a dodatkowo wprowadzi do niego odrobinę naturalnej zieleni. Najlepszy jednak efekt WOW osiągniesz, stosując we wnętrzu nietuzinkowe oświetlenie. Subtelne oświetlenie LED w strefie zagłówka w sypialni oprócz tradycyjnych kinkietów, podświetlenie podłogi wokół wanny czy oryginalna pojedyncza lampa na pewno przykuje uwagę potencjalnego najemcy.

d2r9nqz

Zdjęcie w tekście: Dekoeko.com

Materiał pojawił się w serwisie dzięki uprzejmości Marty Eljasiak, właścicielki pracowni architektonicznej Beautiful Minds, www.beautifulminds.pl

**

**

d2r9nqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r9nqz