Trwa ładowanie...

Nowoczesna kuchnia. Baterie kuchenne, które myślą za ciebie

Nowoczesne elektroniczne gadżety i udogodnienia wkroczyły także do kuchni i ułatwiają nam pracę. Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej kuchni? Inteligentnych baterii kuchennych z elektronicznym wyświetlaczem temperatury wody, wyciąganą wylewką, dodatkową szczotką lub z inteligentnym sterowaniem wodą.

Nowoczesna kuchnia. Baterie kuchenne, które myślą za ciebieŹródło: ORAS
d2lns4n
d2lns4n

Nowoczesne elektroniczne gadżety i udogodnienia wkroczyły także do kuchni i ułatwiają nam pracę. Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej kuchni? Inteligentnych baterii kuchennych z elektronicznym wyświetlaczem temperatury wody, wyciąganą wylewką, dodatkową szczotką lub z inteligentnym sterowaniem wodą.

W trakcie aranżacji wnętrz czasem zapominamy o tym, że najbardziej funkcjonalne powinny być te urządzenia,
z których będziemy korzystać na co dzień. Bo to właśnie one wpływają na wygodę życia. Widać to wyraźnie na przykładzie armatury do kuchni: baterie kuchenne wybiera się zazwyczaj na końcu, bez szczególnej uwagi. Tymczasem nowoczesne krany mają wiele do zaoferowania. Ich użyteczne funkcje znacznie ułatwią prace w kuchni i codzienne korzystanie z wody. Jakich nowoczesnych gadżetów warto szukać w bateriach kuchennych?

Nowoczesne baterie kuchenne: rynkowe nowości

Nowością na rynku są baterie kuchenne, w których za sterowanie wodą odpowiada elektroniczny czujnik. Takie krany od lat są produkowane do łazienek, teraz powoli do sprzedaży wchodzą także modele kuchenne. Czy to funkcjonalne? – Kran, w którym strumień wody uruchamia się poprzez przysunięcie dłoni, jest bardzo wygodny w kuchni. Możemy opłukać zabrudzone ręce, nie dotykając i nie brudząc baterii – wyjaśnia Artur Markiewicz, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej w Oras.

Dodatkowa zaleta to oszczędność wody. Opłukanie dłoni przy użyciu kranu na fotokomórkę pozwoli ograniczyć zużycie wody do ok. 200 ml na jedno mycie - to mniej niż szklanka! Podczas gdy w klasycznym kranie jednouchwytowym, zanim ustawimy odpowiedni strumień i temperaturę wody, zużyjemy jej co najmniej 2-3 razy więcej. Zlew bezdotykowy można zamontować w zestawie z klasyczną baterią.

Nowatorskim rozwiązaniem na rynku jest bateria kuchenna, która ma jednocześnie dwie funkcje uruchamiania wody: klasyczną - poprzez uchwyty z zimną i ciepłą wodą, oraz bezdotykową. W tej drugiej opcji bateria zamyka się sama po 40 sekundach od uruchomienia lub w ciągu 4 sekund po odsunięciu dłoni od kranu.

d2lns4n

Armatura kuchenna najnowszej generacji zadba też o poinformowanie użytkownika o temperaturze wody - ostrzega sygnałem przed zbyt gorącym strumieniem wody, a elektroniczny wyświetlacz umiejscowiony w korpusie pokazuje aktualną temperaturę strumienia. Funkcja wyświetlania temperatury przydaje się w domach, gdzie woda z kranu używania jest także do picia - mamy wówczas pewność, że nie nalejmy do szklanki zbyt gorącej lub za zimnej wody.

Nowoczesne baterie kuchenne: obowiązkowe wyposażenie

Standardem w bateriach kuchennych jest perlator napowietrzający strumień wody (czasem bywa on przez producentów nazywany aeratorem). Takie rozwiązanie powoduje, że mały strumień dzięki bąbelkom powietrza wydaję się większy, co z kolei wpływa na ograniczenie zużycia wody. Oglądając konkretny model baterii kuchennej, zwróć uwagę na jakość perlatora. - Powinien wyglądać jak plastikowa nakładka z sitkiem. Należy unikać perlatorów, które wyglądem przypominają metalową siateczkę – są nietrwałe, rdzewieją i trudno je wyczyścić – podpowiada Artur Markiewicz.

Do powszechnych rozwiązań należą dziś także specjalne wyciągane wylewki. Taka wylewka często wyposażona jest także w możliwość przełączenia strumienia na prysznic. Sprawdza się idealnie do opłukania
i napełniania dużych naczyń, mycia warzyw, owoców, płukania ziół czy sałat.

Nowoczesne baterie kuchenne: na rzecz oszczędności

Warto szukać kranów, które pozwolą oszczędzać wodę w kuchni bez zbędnego wysiłku. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni są ekoblokady, które odpowiadają za to, iż w momencie uruchomienia kranu woda płynie mniejszym, ekologicznym strumieniem. Takie ograniczenie przydatne jest przy myciu dłoni, płukaniu naczyń czy produktów. Jeśli natomiast w danej chwili potrzebny jest w kuchni silniejszy strumień, by np. napełnić garnek, ogranicznik łatwo daje się odblokować.

d2lns4n

Niektórzy producenci pomyśleli o jeszcze innych gadżetach ułatwiających gotowanie i dbanie o czystość w kuchni. Wśród nowoście można znaleźć kran kuchenny z dodatkową szczotką posiadającą własne zasilanie wodą. Do instalacji podłączona jest poprzez elastyczny wąż. Przydaje się podczas szorowania ziemniaków, buraków czy zaschniętych naczyń, patelni i garnków, nawet jeśli są bardzo duże.

Nie bez znaczenia jest też kształt kranu. Odpowiedni design baterii pozwala ją łatwo utrzymać w czystości. Powinna mieć opływową formę i lekko pochyloną wylewkę i uchwyt. Wówczas woda swobodnie spływa, nie pozostawiając plam i zaschniętych śladów.

d2lns4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lns4n