Trwa ładowanie...
16-07-2014 12:32

Aromaterapia złotym środkiem na stres

Aromaterapia złotym środkiem na stresŹródło: Dormeo
d3gf7rl
d3gf7rl

Problemy ze snem dotyczą niemal każdego. Badania pokazują, że około 10 % ludzi cierpi na bezsenność, a 90% ma problem z pobudką. Z czego to wynika? Zazwyczaj powodem jest nasza stresująca praca. Co można zrobić, by móc spokojnie zasnąć? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest aromaterapia, która staje się coraz bardziej znana i stosowana. Jednak w dalszym ciągu nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego w czym jest w stanie nam pomóc.

Aromaterapia znana jest od wieków, a jej historia sięga czasów starożytnych. Jest to metoda naturalna, która w efektywny sposób wykorzystuje moc roślin zawartą w olejkach eterycznych. Główną cechą olejków eterycznych jest ich przyjemny, naturalny zapach. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio dobrane, nie tylko pachną, ale także pozytywnie działają na zdrowie naszego organizmu. Podstawą do tego jest jednak rzetelna wiedza dotycząca składu, właściwości oraz możliwości ich aplikacji.

Które zioła posiadają najwięcej właściwości relaksacyjnych?

d3gf7rl

Jednym z nich jest z pewnością najbardziej popularna lawenda. Ułatwia zasypianie i uspokaja. Głównymi składnikami olejku są linalol i octan linalolu. Wchłaniane intensywnie przez skórę w momencie masażu powodują maksymalne stężenie w osoczu krwi po czasie około 19 minut. Powoduje to sedację odśrodkowego układu nerwowego.

Dodatkowo to naturalny preparat antyhistaminowy, który działa przeciwzapalnie, uspokajająco, wykrztuśnie, koi podrażnienia oraz przyspiesza gojenie ran, oparzeń oraz ukąszeń przez owady. Może być stosowany zarówno we wspomaganiu alergii skórnych, kataru siennego jak i tych alergii, które objawiają się problemami z oddychaniem.

Szałwia stymuluje układy krążenia i nerwowy. Łagodzi depresję i ułatwia oddychanie.

Kąpiel z dodatkiem około 6-8 kropli olejku z szałwii uspokaja, wzmacnia i odświeża nasz organizm. Można go również wcierać w skórę. W taki sposób działa rozgrzewająco oraz odkażająco.

d3gf7rl

Tymianek działa uspakajająco, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Łagodzi zaburzenia menstruacji, zmniejsza wypadanie włosów, pomaga szybciej zagoić się ranom. Warto stosować go przy katarze, kaszlu, przeziębieniu, astmie, zapaleniu migdałku i zatok, depresji czy lękach.

Rumianek posiada właściwości uspokajające i łagodzące. Jest stosowany bardzo szeroko w dziedzinie medycyny. Warto wiedzieć również, że łagodzi bóle brzucha, działa przeciwzapalnie w układzie pokarmowym. Posiada również działanie przeciwalergiczne, ale jedynie wtedy, gdy stosowany jest doustnie.

Jaśmin odpręża, relaksuje, poprawia samopoczucie, pobudza, zwalcza lęki czy apatie Wykorzystuje się go do leczenia depresji, bólu głowy i migreny. Dodatkowo wzmacnia włosy i wpływa na ich porost. Jest również bardzo dobry na bóle pleców oraz problemy skórne, np.: zmarszczki.

d3gf7rl

Wszystkie zioła w postaci suszonych kwiatów lub olejków powinno stosować się przed snem. Istnieje kilka sposobów. Najłatwiejszym sposobem jest skropić olejkiem lub wywarem z ziół naszą pościel. Inny jest już droższy, ponieważ by go wykorzystać, należy zakupić nawilżacz powietrza. Można dodać do niego kilka kropli olejku. Na rynku istnieją również pościele z zapachowymi wkładkami. Zapachowe saszetki umieszcza się w wygodnych kieszonkach w poszewce kołdry i poduszek. W taki sposób zapach będzie utrzymywać się dłużej na pościeli.

Naturalne sposoby na leczenie problemów z bezsennością i relaksem są bardziej skuteczne. Drugą zaletą jest również ich niska cena, a efekt pozostaje zadowalający.

d3gf7rl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gf7rl