Czy jest możliwość, aby szyby okienne oprawić w nowe ramy okienne?

Odpowiedzi (1)

awatar

marcin_tomczynski_vetrex | 30 listopada 2016 10:35:52

Istnieje możliwość oprawienia starych szyb w nowe ramy okienne, jednak należy dobrze rozważyć, czy taka inicjatywa będzie miała swoje ekonomiczne uzasadnienie. Szyby starszego typu, a takimi możemy już określić te, które liczą sobie ponad 5 lat, z dużym prawdopodobieństwem będą miały gorsze od aktualnie dostępnych na rynku parametry, takie jak współczynnik przenikania ciepła czy odporność na obciążenie wiatrem. Sam proces „oprawiania” w nowe ramy i tak będzie musiał rozpocząć się od zdemontowania starych okien, wyciągnięcia z nich szyb, by następnie oszklić nimi nowe profile, które niekoniecznie będzie można łatwo spasować z konkretnym pakietem szybowym. Chyba że okna są nowe, to tutaj mamy większe pole do popisu, nadal jednak cała operacja w porównaniu z zakupem kompletnej nowej stolarki może okazać się nieopłacalna.

zgłoś do moderacji
logowanie

Na co zwracać uwagę przy montażu i odbiorze okien?

Na co szczególnie mam zwrócić uwagę podczas montażu i odbioru okien PCV zakładanych w nowo budowanym domu, przez profesjonalną ekipę?

Uzytkownik_serwisu_dom.wp.pl | 30.11.2016 10:32

Dlaczego mam zaparowane okna?

Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego w zimie mam zaparowane okna w środku, jeśli temperatura w pokoju nie przekracza 20 stopni. Mam okna starego typu, drewniane, podwójne, zamykane na specjalne zatrzaski i w środku są metalowe żaluzje. Dziękuję za odpowiedź.

Uzytkownik_serwisu_dom.wp.pl | 30.11.2016 10:31

Czy jest możliwość, aby szyby okienne oprawić w nowe ramy okienne?

Czy jest możliwość, aby szyby okienne oprawić w nowe ramy okienne?

Uzytkownik_serwisu_dom.wp.pl | 30.11.2016 10:30

partnerzy serwisu
ospel
hewalex
Szybkiemetamorfozy.pl
beautiful minds
Newsletter

Akceptuję regulamin